Przedsiębiorca
30 stycznia 2019

Największe zalety i wady mebli na wymiar – czy warto się na nie zdecydować?

Meble na wymiar zwykle są nieco droższe od tych, które kupujemy w dużych sieciach znanych marek. Do ich zakupu składnia przede wszystkim unikatowość oraz wyjątkowe dostosowanie do wielkości pomieszczeń. Mogą być wykonane na podstawie niemal każdego projektu. Jakie jeszcze zalety wiążą się z zakupem mebli na wymiar i czy mają one jakieś istotne wady przemawiające na niekorzyść?

Praktyczność i funkcjonalność

Zdecydowanie największą zaletą mebli na zamówienie jest ich funkcjonalność, gdyż są zawsze idealnie wpasowane we wnętrze danego pomieszczenia. Dzięki nim można zagospodarować w stu procentach wszystkie wolne przestrzenie oraz zakątki, do których zwykłe szafki zwyczajnie by się nie zmieściły. Szafy wnękowe są montowane bezpośrednio do krawędzi ścian, dzięki czemu nie tylko nie zabierają wiele miejsca, ale również uniemożliwiają gromadzenie się kurzu w szczelinach.

Estetyka i dowolność projektów

Wszystkie meble na wymiar są zawsze robione według życzeń klienta. Dzięki temu można nie tylko samodzielnie rozplanować układ szafek, ale też zabudować wszelkiego rodzaju sprzęty AGD, jak piekarnik, lodówka, zmywarka itd. Meble na zamówienie są wykonywane w niemal każdym stylu, od klasycznych aż po innowacyjne. Firmy takie jak SURLEJEWSKI są w stanie zrealizować nawet najbardziej kreatywne i niestandardowe rozwiązania.

Wysoka jakość surowców i dobra komunikacja

Wszystkie materiały, których używa się do produkcji mebli na wymiar, są tak naprawdę wizytówką firmy. Z tego powodu producenci starają się znaleźć jak najlepsze źródło surowców. Kupując wyposażenie wnętrz od mniejszych, zaufanych przedsiębiorstw ma się pewność, że zostało ono wykonane ze szczególną dbałością o dobro klienta. Z tego samego powodu producent mebli utrzymuje stały kontakt z klientem i wszystkie etapy produkcji oraz wszelkie wątpliwości są na bieżąco konsultowane. Dobra współpraca jest podstawą w przypadku realizowania zamówienia na podstawie indywidualnych projektów.

Największe wady mebli na wymiar

Jeśli chodzi o meble na wymiar, mają one tylko dwie podstawowe wady. Pierwsza z nich to wyższa cena, jednak oznacza ona również lepszą jakość surowców i wykonania, dlatego nie można uznać tego za jednoznacznie negatywną cechę. Druga wada to brak możliwości przeniesienie mebli do innych pomieszczeń np. podczas przeprowadzki do innego domu lub mieszkania. Dotyczy to zwłaszcza szaf wnękowych oraz kompleksów szafek, które były dopasowywane co do centymetra. Podczas zamawiania mebli, warto spytać producenta, czy w razie ewentualnej przeprowadzki będzie możliwość przebudowy danego zestawu pod nowy wymiar wnęk i pomieszczeń.