Przedsiębiorca
3 kwietnia 2017

Jak najwygodniej dostać się do Szwajcarii

Samochód, autobus, pociąg, a może samolot? Sposobów na dostanie się z Polski do Szwajcarii jest naprawdę sporo. Jednak który z nich będzie dla nas najwygodniejszy i najbardziej opłacalny? Co warto wiedzieć o kraju, o którym mówi się, że jest bezpieczny, a jego mieszkańców charakteryzuje perfekcja? To miejsce idealne na weekend, czy może dłuższy pobyt?

Co warto wiedzieć o Szwajcarii?

Mówi się o Szwajcarii, że jest jednym z najbardziej uprzemysłowionych i najbogatszych państw w Europie. Chociaż stereotypowo nadal postrzegana jest jako miejsce zegarków, serów, czekolad i banków. Z kolei obywatele tego kraju są zazwyczaj charakteryzowani jako zorganizowani i pracowici. Jest to państwo, które warto odwiedzić, choćby ze względu na widoki – dominują skalne miasta, zamki oraz twierdze. Do przekroczenia granicy Szwajcarii wystarczy dowód osobisty. W każdym dużym mieście – najczęściej w pobliżu dworca – są zlokalizowane biura informacji turystycznej. Warto ustalić także wcześniej długość pobytu, ponieważ jeśli ktoś chciałby zostać w Szwajcarii dłużej niż 3 miesiące, musi postarać się o specjalne pozwolenie – inne dla studentów, małżonków, osób starających się o pracę.

Podróż

Szwajcarię od Polski dzieli odległość ok. 1500 km (liczona od Warszawy). Dystans ten można pokonać:

  • samolotem – podróż trwa nie dłużej niż 2 godziny;
  • pociągiem – podróż może potrwać nawet ok. 20 godzin, w zależności od prowadzonej trasy (przez Niemcy albo przez Czechy i Austrię);
  • autobusem lub busem – czas przejazdu to ok. 24 godzin;
  • samochodem – ok. 10-15 godzin (w zależności od wybranej trasy i możliwości samochodu).

Każdy z wymienionych powyżej sposobów podróży różni się komfortem jazdy oraz kosztem. Najdroższą, ale i najszybszą opcją będzie wybranie samolotu. Jazda pociągiem czy autobusem dostarczy wrażeń estetycznych (można podziwiać przepiękne krajobrazy). Z kolei wybór własnego środka lokomocji – samochodu – przeznaczony jest dla osób, które cenią wygodę i niezależność. O tym, że warto wybrać busy przekonuje ekspert z firmy Sprintbus: w ramach świadczonych przez nas usług mieści się organizowanie transportu busami do Szwajcarii. Wszystkie pojazdy są sprawne technicznie i komfortowo wyposażone, a nad bezpieczeństwem pasażerów czuwają doświadczeni kierowcy. Nasze busy jadące do Szwajcarii zatrzymują się w wielu miastach w Polsce. Zabieramy pasażerów z Lublina, Krakowa, Katowic oraz Rzeszowa. Zawsze jesteśmy punktualnie na umówionych przystankach. Nasze busy do Szwajcarii wyjeżdżają z Polski najczęściej dwa razy w tygodniu, co pozwala dobrać odpowiadający Państwu termin wyjazdu.