Namiot halowy przemysłowy Przedsiębiorca
12 lipca 2021

Namioty przemysłowe. Zastosowanie namiotów halowych w przemyśle

Namioty przemysłowe to konstrukcje z jednej strony mobilne, a z drugiej bardzo odporne na oddziaływanie różnego typu czynników. Dzięki swoim właściwościom sprawdzają się niezależnie od sezonu i temperatury na zewnątrz. Do tego typu zastosowań rekomendowane są produkty z kategorii średnich i wielkich (ciężkich). Czym dokładnie się one charakteryzują? I gdzie się w nie zaopatrywać?

Namioty przemysłowe duże

Duże namioty przemysłowe, nazywane także namiotami ciężkimi, to konstrukcje o największej na rynku masie i wymiarach. Ich cechą charakterystyczną jest ponadprzeciętna wytrzymałość, a także odporność na uszkodzenia i działanie czynników atmosferycznych, takich jak promienie słońca, deszcz czy grad.

Dają one również możliwość wieloletniej niezakłóconej eksploatacji, co jest ważne z perspektywy optymalizacji kosztów w dużych firmach. Można je użytkować całorocznie, również w okresie zimowym oraz w porach intensywnych opadów.

Wszystko to sprawia, że takie namioty wprost doskonale nadają się do zastosowań przemysłowych. Można je wykorzystywać w roli funkcjonalnych, a przy tym mobilnych hal produkcyjnych lub magazynowych.

Jeśli chodzi o orientacyjne wymiary takich konstrukcji, to ich szerokość wynosi około 13 – 28 metrów, natomiast wysokość ścian bocznych ma od 2 do około 5,5 metrów. Potencjalny kąt nachylenia dachu przyjmuje wartość 23°. Przykładowe typy poszycia w namiotach przemysłowych dużych to płyta, blacha lub plandeka. Izolacja dachowa składa się często
z podwójnej powłoki.

Renomowani dostawcy oferują możliwość doposażenia o takie elementy dodatkowe, jak okna PCV, drzwi BHP czy bramy rolowane. Rozwiązań jest więc sporo.

Namioty przemysłowe średnie

Inną ciekawą opcją przeznaczoną do zastosowań przemysłowych są namioty średnie magazynowe, które adresowane są do klientów poszukujących wytrzymałej i stabilnej konstrukcji do użytku całorocznego lub tymczasowego.

Takie produkty są nieco mniej trwałe od namiotów ciężkich (dużych), ale dzięki temu ich cena jest odpowiednio niższa. Nadają się do zastosowania w małych i średnich firmach
o różnym profilu działania.

Gdzie składać zamówienia na konstrukcje przeznaczone dla przemysłu?

Na pewno warto skierować się ku takim firmom, które nie tylko dostarczają dobre jakościowo elementy do zastosowań przemysłowych, ale też zajmują się ich profesjonalnym montażem. Wbrew pozorom, ta czynność nie należy do najprostszych, zatem wiedza i doświadczenie fachowców na pewno okażą się w tym kontekście kluczowe.

Warto zwrócić uwagę choćby na przedsiębiorstwo VIGVAM, które wytwarza wysokogatunkowe namioty na specjalne potrzeby klientów biznesowych, w tym opisywane konstrukcje średnie i ciężkie.

Korzystając z pomocy doświadczonych instalatorów, oszczędzasz czas i pieniądze, bo zlecenie realizowane jest w naprawdę krótkim czasie. Nawet duża hala namiotowa może zostać zamontowana we wskazanej lokalizacji już w kilka godzin po dostarczeniu części.