Przedsiębiorca
17 października 2019

Naprawy blacharskie tylko w rękach specjalistów

Nie ma kierowców idealnych. Każdy popełnia większe lub mniejsze błędy, dlatego usterka, kolizja czy też wypadek może przytrafić się każdemu. Bez względu na to, kto był winien zdarzeniu, często cierpi nasze auto. Karoseria ewidentnie woła o pomoc blacharza. Jak w gąszczu ofert warsztatów samochodowych kuszących promocjami znaleźć dobrego blacharza, który przywróci dawną świetność naszym czterem kółkom?

Usługi blacharskie wydawać by się mogło, że nie powinny przysparzać problemu, osobom, które zajmują się naprawą aut powypadkowych, borykają się z problemami dotyczącymi karoserii jak:

  • Wgniecenia,
  • Rdza,
  • Przerwania ciągłości powierzchni.

Jakie czynności wykonywane są zwykle podczas napraw blacharskich?

Niby wszystko jest jasne, trzeba usterkę „naprostować”, część elementów karoserii może konieczne będzie wyciąć i wymienić, być może zrobić łatkę, a innym razem wystarczy reperaturka błotników. Wszystko według nas powinno przebiegać bez problemu, a okazuje się, że dostajemy z powrotem auto rodem z filmu o Frankensteinie, okaleczone, nierówne łaty, linia lakieru ma wyraźne „załamania” uwidaczniające miejsca, które były naprawiane. Zamiast odzyskać piękne auto ze stanem blach niemalże z salonu, otrzymujemy patchwork karoseryjny za pewnie grube pieniądze.

Profesjonalny zakład napraw blacharskich rozpoznasz z daleka, po z budowanej ofercie ukierunkowanej całkowicie na klienta. W dobrej firmie napraw blacharskich jak, chociażby P.P.H.U. Bogusław Zając – Blacharstwo i Lakiernictwo pozostawiając auto do naprawy, zyskujesz cały pakiet świadczeń dodatkowych:

  • samochód zastępczy – na czas naprawy,
  • możliwość rozliczenia bezgotówkowego (bezpośrednio z Zakładem Ubezpieczeniowym Klienta),
  • możliwość negocjacji ceny usługi,
  • fachowe doradztwo,
  • indywidualne podejście do każdego zlecenia (zwłaszcza przy szkodach całkowitych tzw. kasacji ubezpieczeniowej),
  • potrzebne do naprawy części zamienne (zarówno części oryginalne, zamienniki, jak części używane wysokiej jakości).

Blacharstwo samochodowe wymaga przede wszystkim wiedzy i praktyki

W przypadku usterek karoserii nie wystarczy teoria, aby usunąć usterkę zgodnie ze sztuką, tak, aby nie widać było śladu po uderzeniu, wgnieceniu, czy też miejscach nadgryzionych zębem czasu. Tu potrzebna jest fachowa wiedza i praktyka w obsługiwaniu odpowiednich narzędzi takich jak palnik, spawarka tworzyw sztucznych, szlifierka. Karoseria samochodów jest, mimo że wytrzymała to jednocześnie delikatna, łatwo ją uszkodzić nieumiejętnym posługiwaniem się narzędziami podczas napraw blacharskich.