Przedsiębiorca
9 października 2019

Nauka języków obcych szansą na lepszą pracę

Nauka języków obcych pomaga osiągnąć sukces na wielu polach, w tym dostać awans lub znaleźć nową, lepszą pracę. Warto podkreślić, że komunikatywna umiejętność posługiwania się, chociażby językiem angielskim, a już najlepiej kilkoma językami obcymi, znacząco zwiększa szanse na rynku pracy, dlatego też bez względu na okres życia, w jakim obecnie znajduje się dorosły, warto zapisać się na zajęcia językowe, które przynoszą realne korzyści.

Umiejętności językowe a praca

Obecnie rynek pracy w wielu branżach poszukuje kandydatów, którzy biegle porozumiewają się w językach obcych. Najbardziej pożądane są osoby znające komunikatywnie język angielski, jednak coraz częściej jest to niewystarczające. Tym samym, umiejętność komunikacji w kilku językach obcych realnie zwiększa szanse na pozyskanie nowej pracy lub awansu. Należy także pamiętać, że naukę języka obcego warto rozpocząć niezależnie od ilości przepracowanych lat na danym stanowisku lub posiadanego doświadczenia, gdyż nigdy nie wiadomo, kiedy konkretna firma w ramach rozwoju będzie chciała działać na rynkach międzynarodowych. Dodatkowo nauka języków obcych jest idealnym sposobem na znalezienie wymarzonej pracy. Firmy oczekują od kandydatów na pracowników znajomości języków obcych, gdyż wiąże się to dla nich z prestiżem i renomą – pracownicy znający języki mogą rozwijać się szybciej niż osoby, które nie mają takich kompetencji, przez co firma szybciej zyskuje przewagę nad konkurencją.  

Jakie zajęcia z języków obcych warto wybrać?

Nauka języków obcych ułatwia znalezienie pracy bądź awans, dlatego też szkoły językowe w swoich ofertach posiadają kursy szyte na miarę potrzeb takich uczestników.

Najlepiej zapisać się na kurs językowy dla dorosłych, w którym tematyka dopasowana jest do zainteresowań uczestników. Dodatkowo tego typu zajęcia charakteryzują się tym, że często przygotowują do wybranych egzaminów, po których kandydat na dane stanowisko pracy będzie mógł pochwalić się posiadaniem konkretnego certyfikatu – podkreśla specjalista z Bradbury English School.

Ciekawą alternatywą do zajęć tzw. ogólnych są zajęcia Business English. Podczas tych spotkań uczestnicy opanowują słownictwo potrzebne w danej branży, możliwe konwersacje, a także scenariusze, z którymi będą musieli zmierzyć się na konkretnych stanowiskach. Dodatkowo zaletą tych zajęć jest to, że uczestnicy poznają także etykę biznesu z różnych kręgów kulturowych, co niewątpliwe czyni z nich pożądanych kandydatów na konkretne stanowiska pracy.