Opakowania z tektury Przedsiębiorca
15 listopada 2021

Niestandardowe opakowania z tektury. Przegląd rozwiązań

Wraz z większą świadomością ekologiczną coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z kartonowych opakowań. Dotyczy to nie tylko konsumentów, ale również producentów i pośredników, ponieważ kartonowe opakowania nie tylko łatwo mogą zostać poddane recyklingowi, ale również świetnie izolują wstrząsy, które mogą mieć miejsce w trakcie transportu produktów.

Zaskakujące opakowania z tektury

Jednym z najciekawszych rozwiązań jest ZipaK oferowany przez firmę PALLZA. Jest to rodzaj łatwego w użytkowaniu materiału, który może zostać wykorzystany do przygotowania do wysyłki przedmiotów o różnych kształtach. Jego ogromną zaletą jest zaprojektowanie powierzchni łączących, które pokryte są naturalnym klejem. W ten sposób możliwe jest proste zapakowanie przedmiotu, a jednocześnie opakowanie do niego nie przywiera. ZipaK jest w pełni wykonany z tektury, co czyni go nie tylko biodegradowalnym, ale również ekologicznym.

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się również opakowania tekturowe, takie jak PALLZA BOX. Wykorzystywane są przede wszystkim w przypadkach, gdy dany towar nie może być składowany na paletach, lub ten sposób transportowania go jest nieopłacalny. Ich zaletą jest zastosowanie do budowy wielu warstw tektury, dzięki czemu są niezwykle wytrzymałe, a jednocześnie pozostają bardzo lekkie. W ten sposób możliwe jest obniżenie kosztów związanych transportem danego towaru.

Dość nowym rozwiązaniem na rynku są również palety wykonane z tektury. W przeciwieństwie do standardowych wykonanych z drewna nie mają one gwoździ ani drzazg, które mogłyby się przyczynić do uszkodzenia towaru. Dodatkowo są też lżejsze aż o 20 kg, co znacznie ułatwia przestawianie ich lub sztaplowanie.

Dystrybucją opakowań tekturowych wyżej wymienionych typów zajmują się przedsiębiorstwa, takie jak PALLZA z siedzibą w Kaniowie.

Dlaczego warto przejść na opakowania tekturowe?

Niestety, ale przez dłuższy czas najpopularniejsze do produkcji materiałów opakowaniowych były różnego rodzaju tworzywa sztuczne. Nie umiejętne zarządzanie nimi oraz częste problemy z ich ponownym wykorzystaniem doprowadziły do sytuacji, w której ma miejsce degradacja środowiska naturalnego np. w postaci pływających wysp śmieci na oceanach. Wykorzystanie tektury jest nie tylko znacznie lepsze dla środowiska, ale praktyce również tańsze, ponieważ materiał może być wielokrotnie odzyskiwany.

Istotnym czynnikiem jest również łatwa dostępność do kartonu, jego niewysoka cena oraz fakt, że nie wpływa w znaczny sposób na zwiększenie wagi transportowanych towarów.