Dezynfekcja biura Przedsiębiorca
12 czerwca 2021

Nietypowe usługi firmy sprzątającej

Podstawową usługą oferowaną przez firmę sprzątającą, jest oczywiście sprzątanie. Jednak szeroko pojęta dbałość o pomieszczenia i tereny zewnętrzne nie ogranicza się jedynie do utrzymania czystości. Równie ważne są usługi konserwatorskie, dobór środków higienicznych, dezynfekcja pomieszczeń oraz serwis np. wózków sklepowych. Sprawdźmy, jakie nietypowe usługi oferują firmy działające w branży usług porządkowych.

Drobne prace naprawcze i konserwatorskie

Nawet drobne prace wymagają niekiedy zatrudnienia fachowców. Nie zawsze mamy czas lub umiejętności, aby naprawić cieknący kran, gniazdko elektryczne lub zamek w drzwiach. W przypadku firm, restauracji lub obiektów noclegowych spiętrzenie takich drobnostek może wiązać się ze znacznymi wydatkami: do kranu należy wezwać hydraulika, do gniazdka elektryka, a do zamka w drzwiach ślusarza. Tymczasem wszystkie te drobne naprawy możemy zlecić firmie sprzątającej, jeśli oferuje ona usługi „złotej rączki”. To znaczna oszczędność czasu i pieniędzy, ponieważ drobne prace naprawcze czy konserwatorskie wykonuje jedna osoba.

Odsprzedaż materiałów higienicznych

W przypadku wspomnianych już biur, restauracji czy hoteli, oprócz codziennego sprzątania niezbędne jest zapewnienie pracownikom i gościom podstawowych materiałów higienicznych, takich jak papierowe ręczniki, papier toaletowy, mydło lub środki dezynfekcyjne. Takie usługi  oferuje m.in. firma sprzątająca Polita ze Szczecina. Dzięki zawartym kontraktom na zakup materiałów higienicznych firma jest w stanie zaopatrzyć swoich klientów w artykuły czystości po atrakcyjnych cenach. Jednocześnie kto, jak nie firma działająca w branży usług porządkowych, zna się lepiej na artykułach higienicznych?

Dezynfekcja pomieszczeń

Sprzątanie, szczególnie w czasie epidemii, to za mało, aby zapewnić bezpieczeństwo osób przebywających w pomieszczeniach. Stąd kolejną nietypową usługą oferowaną przez firmy sprzątające, jest dezynfekcja pomieszczeń. Dzięki temu mikroorganizmy, takie jak bakterie, wirusy lub grzyby zostają zredukowane do poziomu niezagrażającego zdrowiu i życiu. I co ważne, zastosowane metody są bezpieczne także dla mebli, urządzeń lub maszyn produkcyjnych.

Serwis wózków zakupowych

Wózki zakupowe, szczególnie w sklepach wielkopowierzchniowych, są użytkowane każdego dnia przez setki klientów. Aby utrzymać je w nienagannym stanie i czystości, niezbędne jest regularne mycie oraz serwis. Dzięki temu są czyste, a jednocześnie bezpieczne i wygodne w użytkowaniu, co zachęca klientów do zakupów. Ta nietypowa usługa z pewnością wpłynie na postrzeganie sklepu – czyste i sprawne wózki zakupowe to przecież pierwsza rzecz, z którą mają do czynienia klienci, jeszcze zanim zaczną robić zakupy.