Przedsiębiorca
20 sierpnia 2018

Nowoczesne kotły kondensacyjne ¬– co warto wiedzieć?

Nowoczesne kotły kondensacyjne są popularnie wykorzystane w wielu domach jednorodzinnych, wielorodzinnych, a także w budynkach użyteczności publicznej oraz gospodarczej. Ma to związek z ich innowacyjnością, która zakłada energooszczędność, bezpieczeństwo, łatwą obsługę, a także co bardzo ważne tani montaż, rozruch oraz serwisowanie. Gazowe kotły kondensacyjne są przy tym bardzo proekologiczne.

Wybór odpowiedniego produktu

Jeśli chodzi o kotły gazowe kondensacyjne, których technologia opiera się o zjawisko kondensacji, należy wiedzieć, że są one bardzo proekologiczne. Całe ich działanie polega na przekształceniu wody w parę wodną, do czego jest potrzebna odpowiednia ilość energii. Tu występuje także efekt skraplania, który uwalnia odebraną energię, która po odzysku przekazywana jest do instalacji centralnego ogrzewania. Istotne jest jednak prawidłowe skalibrowanie, a przede wszystkim wybranie odpowiedniego kotła. Najlepiej wybierać te marki Junkers z Grupy Bosch, bo to one wyróżniają się na rynku najwyższymi parametrami technicznymi. Chcąc wdrożyć w swoim budynku, najnowocześniejszą technologię, skieruj swoje poszukiwania w stronę firm, które współpracują właśnie z takim producentem, a także innymi koncernami takimi, jak np. Termet, Fondital, De Dietrich, Ariston, Unical, Vaillant, Buderus czy Immergas.

Wybór odpowiedniego montażysty i serwisanta

Najlepiej, aby Twój kocioł gazowych kondensacyjny pochodził o dystrybutora, który zajmuje się również szerokimi usługami montażowymi, a także serwisowymi. Dzięki temu będziesz miał pewność, że urządzenie zostało dobrane pod indywidualny bilans energetyczny danego budynku. Polecanym przez wielu klientów z Chrzanowa, a także z całej Polski podmiotem jest firma Gaz-Serwis, która w ramach dystrybucji oferuje zarówno kotły gazowe kondensacyjne, jak i zasobniki c.w.u., rekuperatory, klimatyzatory, pompy ciepła i termy gazowe. W ramach usług takie przedsiębiorstwa są gotowe wspierać klientów indywidualnych oraz biznesowych w serwisie gwarancyjnym, oraz pogwarancyjnym systemów gazowych, grzewczych, czy też wentylacyjno-klimatyzacyjnych. Montaż, konserwacje, przeglądy okresowe oraz modernizacje instalacji uwzględniane są również przez oferty najlepszych wykonawców.

Zalety gazowych kotłów kondensacyjnych

Gazowe kotły kondensacyjne są bardzo popularne z wielu względów. Zaliczyć można do nich: pełne wykorzystanie energii zawartej w paliwie i możliwość jej odzysku; wysoka efektywność energetyczna w przypadku różnych budynków; wysoki poziom bezpieczeństwa eksploatacyjnego; bardzo cicha praca urządzenia, a także łatwa jego obsługa poprzez konsole sterownicze; budowa z wysokiej jakości materiałów (np. wymienniki ze stopu aluminiowo-krzemowego z magnezem); właściwości antykorozyjne elementów konstrukcyjnych; a także redukcja szkodliwych substancji.