Mocowanie przyczepy do auta Przedsiębiorca
24 czerwca 2020

Nowoczesny wynajem przyczep z dostawą

Solidna przyczepa może przydać się zarówno osobom prywatnym jak i firmom w wielu sytuacjach – między innymi, gdy istnieje potrzeba przewiezienia dużego gabarytu, np. mebla czy sprzętu budowlanego. Bardzo często jednak posiadanie własnej przyczepy jest nieopłacalne ze względu na koszty lub ograniczone możliwości przechowywania. Wtedy korzystnym rozwiązaniem jest wynajem, szczególnie wynajem z dostawą.

Na czym polega nowoczesny wynajem z dostawą?

Oferta wypożyczalni oferujących wynajem z dostawą jest bardzo prosta:

– Wystarczy skontaktować się z nami za pomocą formularza na naszej stronie internetowej – mówi przedstawiciel warszawskiej firmy Przyczepy BoldW treści klient powinien wpisać, których z dostępnych w naszej wypożyczalni modeli przyczepy go interesuje, na jaki czas chce go wynająć oraz na jaki adres należy go dostarczyć. Po potwierdzeniu dostępności, dopełnieniu formalności i uiszczeniu opłaty za wynajem, wybrana przyczepa zostaje przetransportowana w wybrane przez klienta miejsce, gdzie następuje jej odbiór. Po zakończeniu okresu wynajmu przyczepa jest odbierana. Całość komunikacja Klienta z nami może zostać sprowadzona do komunikacji internetowej – Klient na bieżąco otrzymuje informacje o statusie swojego zamówienia i ma możliwość śledzenia przesyłki. Jeśli istnieje taka konieczność, okres wynajmu można przedłużyć, należy nas jednak poinformować o tym najpóźniej godzinę przez końcem ustalonego czasu oddania przyczepy.

Kiedy i dlaczego warto zdecydować się na wynajem przyczepy

Wypożyczenia przyczepy to opcja korzystna w wielu różnych sytuacjach. Często korzystają z niej osoby i firmy, które na co dzień nie potrzebują takiego wyposażenia, dlatego kupno własnej przyczepy jest dla nich po prostu nieopłacalne z finansowego punktu widzeniu – wypożyczenie raz na jakiś czas przyczepy, z której będziemy korzystać nawet miesiąc jest tańsze, niż wydanie pieniędzy na własny sprzęt, z którego będziemy korzystać rzadko. Szczególnie, że koszty związane z posiadaniem przyczepy to nie tylko cena jej zakupu, ale koszty eksploatacji, napraw, ubezpieczenia etc. Wypożyczając przyczepę od profesjonalnych firm możemy mieć pewność, że jest ona w 100% sprawna i nie musimy martwić się jej ubezpieczeniem czy sprawdzaniem stanu technicznego. Zdarza się również, że z przyczep korzystają firmy, które posiadają własne wyposażenie, jednak z jakiegoś powodu nie mogą go użyć lub nie nadaje się ono do wykonania danej pracy. Przykładowo wypożyczenie przyczepy zastępczej pozwala firmie kontynuować działanie nawet w sytuacji, w której jej własny sprzęt jest w naprawie. Możliwe jest również wypożyczenie przyczepy o większych gabarytach, jeśli nasza przyczepa nie nadaje się do przewiezienia jakiegoś ładunku.