Przedsiębiorca
14 maja 2018

Odzież ochronna i robocza – kiedy jest niezbędna?

Podczas wykonywania poszczególnych prac na wielu rozmaitych stanowiskach, niezbędna jest kompleksowa ochrona w postaci specjalistycznej odzieży. Może ona dawać zarówno bezpieczeństwo przed działaniem szkodliwych substancji i innych materiałów, jak i chronić przed trudnymi do usunięcia zabrudzeniami. Warto zadbać o produkty wysokiej jakości, które charakteryzują się właściwą wytrzymałością i nie tylko. Czym jeszcze?

Kompleksowa ochrona

Praca w przemyśle chemicznym niesie za sobą wiele zagrożeń. Jednym z nich jest możliwy kontakt ze szkodliwymi materiałami i substancjami, które mogą doprowadzić do poważnych uszkodzeń zdrowia, a nawet zagrozić życiu. Konieczne jest więc wyposażenie pracowników w specjalistyczne kombinezony – dzięki kwasoodpornej powierzchni substancje żrące nie są w stanie przedostać się do skóry, co stanowi kompleksową ochronę. Dostępne w renomowanym sklepie Delta BHP produkty tego typu charakteryzuje najwyższa jakość wykonania. Specjalistyczna odzież ochronna jest także wytwarzana dla zawodów z branży przemysłowej i budowlanej, np. spawaczy czy pilarzy. Są oni narażeni m.in. na działanie wysokich temperatur lub ognia. Trudne warunki sprawiają, że pracownik na takim stanowisku musi być wyposażony w odzież niepalną. Niekiedy ubrania ochronne mogą także występować w formie fartuchów. Wykonuje się je z różnych materiałów: folii, tkaniny, PCV czy PU. Do niektórych prac przeznaczone są fartuchy jednorazowe, inne zaś można stosować wielokrotnie, bez obaw o utratę ich parametrów. Oprócz odzieży ochronnej niezwykle popularna i często stosowana jest też robocza. Co ją wyróżnia?

Ubrania robocze

Specjalistyczna odzież wykorzystywana jest nie tylko wtedy, gdy występują zagrożenia ze względu na szkodliwość znajdujących się w obrębie pracy substancji, materiałów czy warunków. Nierzadko stosuje się ją także do ochrony przed zabrudzeniami trudnymi do usunięcia. Profesjonalna odzież robocza to produkty przeznaczone dla osób wykonujących zawody podatne na występowanie zanieczyszczeń. Często z tego typu ubrań korzystają np. ekipy budowlane czy remontowe, osoby pracujące na statkach czy też w firmach produkcyjnych. Przeciwdeszczowe warianty są doskonałe dla narażonych na działanie nadmiernej wilgoci, z kolei elementy odblaskowe znacząco zwiększają bezpieczeństwo i zauważalność. Warto wiedzieć, że tego typu odzież jest zazwyczaj oferowana w kompletach składających się z kurtki, spodni, szelek lub kamizelki. W renomowanych sklepach z artykułami BHP znaleźć można także bluzy robocze, koszule czy kombinezony.