opakowania-z-kartonu-zalety Przedsiębiorca
5 maja 2017

Opakowania z kartonu – praktyczne i ekologiczne

Opakowania z kartonu mają bardzo wiele zastosowań – można ich użyć do spakowania rzeczy podczas przeprowadzki, zorganizować przy ich pomocy przestrzeń w garderobie lub pokoju dziecięcym. Ekologiczne i wygodne opakowania docenia też wielu producentów pakujących w nie swoje produkty.

Kartony w domu

Zwykły karton może być nie tylko praktycznym, ale i bardzo estetycznym elementem wystroju. Kolorowy, ozdobiony ze smakiem będzie ładnie prezentować się w każdym wnętrzu. Kartony pomogą nam utrzymać porządek w szafie – możemy użyć ich do przechowywania rzeczy, których nie nosimy w trwającym sezonie – zimowych kurtek, szalików czy rękawiczek. Bardzo dobrze kartony sprawdzą się też w pokoju dziecięcym. Ich samodzielne zdobienie może być dla malucha prawdziwą frajdą. To zachęci go do większej dbałości o porządek. Samodzielnie pomalowany karton przeznaczony na klocki, lalki czy misie pozwoli dziecku rozwinąć kreatywność i zamieni codzienne sprzątanie w świetną zabawę.

Opakowania z kartonu podczas przeprowadzki

Porządny karton jest nieoceniony także podczas przeprowadzki. Dzięki takim opakowaniom łatwo przetransportujemy nasz dobytek w nowe miejsce. Kartony pozwolą na utrzymanie porządku i posegregowanie wszystkich drobiazgów w taki sposób, że w nowym mieszkaniu łatwo będzie nam się rozpakować. Wszystko trafi na swoje miejsce. Możemy do tego celu wykorzystać stare kartony po prezentach świątecznych czy AGD, jednak one zwykle nie wystarczą. W takiej sytuacji najlepiej kupić kilka nowych kartonów – i tak przydadzą się nam później np. w spiżarni czy w garderobie. Solidne i wytrzymałe kartony różnego typu oferuje firma Bartex. M. Majewski. Oprócz pudełek znajdziemy tam także kartonowe palety.

Dla przedsiębiorców

Chociaż kartony mogą być bardzo przydatne w domu, to najwięcej zużywają ich przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją lub sprzedażą różnego rodzaju towarów. Karton jest świetnym zabezpieczeniem, jeśli jest odpowiednio wytrzymały nada się nawet do przechowywania bardzo delikatnych sprzętów elektronicznych. To dlatego jest tak doceniany przez wiele różnych firm. Kartonowe pudełka znajdziemy w każdym sklepie – spożywczym, komputerowym, obuwniczym i z zabawkami. Samo to świadczy o tym, jak uniwersalne są kartonowe opakowania. Opatrzone odpowiednim nadrukiem kartony prezentują się bardzo atrakcyjnie. Przez świadomych konsumentów doceniane jest także to, że kartony uchodzą za znacznie bardziej ekologiczne niż np. pudełka z plastiku. Karton występuje w bardzo wielu różnych wersjach – od cieniutkiej tektury do pakowania ciasta aż po wielowarstwowe, przeznaczone do ciężkiego sprzętu, opakowania z tektury falistej. Można z niego wykonać wiele, także bardzo skomplikowanych, opakowań. Firma Bartex w swojej ofercie, oprócz zwykłych kartonów, ma też takie, które wykonywane są zgodnie z instrukcjami klienta.