Przedsiębiorca
14 sierpnia 2019

Oprawy LED na stacjach paliw

Oświetlenie LED trafia do nowych przestrzeni i staje się niemal nieodłącznym elementem naszego otoczenia. Z lamp bazujących na wykorzystaniu diod elektroluminescencyjnych korzystamy w domu, w pracy, w magazynach, na halach produkcyjnych, a nawet na ulicach i w parkach. Okazuje się, że ta technologia jest również z powodzeniem wykorzystywana na stacjach benzynowych. Czym charakteryzują się oprawy LED o takim przeznaczeniu?

Charakterystyka lamp LED na stacje paliw

Stacje paliw to nie lada wyzwanie dla producentów technologii oświetleniowych. Trudne warunki atmosferyczne oraz całodobowa praca stacji sprawiają, że lampy wykorzystywane w tego typu miejscach muszą charakteryzować się najwyższą jakością oraz trwałością. Takie właśnie cechy posiadają lampy LED przeznaczone do stosowania na stacjach paliw. Wyróżnia je nie tylko charakterystyczna dla oświetlenia LED wysoka energooszczędność oraz wydajność, ale też duża wytrzymałość. Nowoczesne oprawy są odporne na wilgoć, zmiany temperatur i inne czynniki atmosferyczne. Wykazują również odporność na wstrząsy i wibracje. Oprócz tego są pozbawione toksycznych substancji, takich jak rtęć. Dzięki temu doskonale sprawdzają się w warunkach wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Spełniając wyśrubowane normy unijne, stanowią rozwiązanie coraz częściej wykorzystywane we wiatach na stacjach benzynowych.

Zalety stosowania oświetlenia LED na stacjach paliw

Dlaczego opłaca się stosować oprawy stacji paliw LED?

Nie da się ukryć, iż największym atutem tej technologii jest wysoka energooszczędność. – Mówi pracownik firmy MTLed specjalizującej się w oświetleniu przemysłowym LED. – Mniejszy pobór prądu i obniżanie rachunków w tym zakresie jest ważne szczególnie tam, gdzie zużycie energii elektrycznej jest bardzo duże. Stacje paliw działające całodobowo i wymagające silnego światła o dużym zasięgu są tu najlepszym przykładem. W takich miejscach oszczędności na oświetleniu będą bardzo wyraźne, a inwestycja w technologię LED szybko się zwróci.

Ze względu na specyfikę środowiska pracy, jakim są stacje benzynowe, istotne znaczenie ma zapewnienie bezpieczeństwa w tego typu miejscach. Wydajne, mocne oświetlenie LED, które działa niezawodnie nawet do kilkunastu lat i emituje silne światło od razu po jego uruchomieniu, to gwarancja bezpieczeństwa w trakcie tankowania i korzystania z innych usług stacji paliw. Nic więc dziwnego, że ekonomiczne, ekologiczne i funkcjonalne oprawy LED stanowią coraz częściej wybierane rozwiązanie na stacjach paliw.