outsoursing księgowości Przedsiębiorca
30 października 2019

Outsorcing księgowości. Dlaczego to się opłaca?

Przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na zlecanie prowadzenia swojej księgowości zewnętrznym firmom specjalizującym się w takich usługach. Trudno się temu dziwić, ponieważ takie rozwiązanie przynosi firmie wiele korzyści. Sprawdźcie, dlaczego warto zastanowić się nad outsourcingiem księgowości.

Czym jest outsourcing księgowości?

Outsourcing księgowości to nic innego, jak zlecenie prowadzenia księgowości firmie zewnętrznej. Jest to całkiem skuteczny sposób na podniesienie efektywności funkcjonowania przedsiębiorstwa, a nawet na zapewnienie mu oszczędności.

Outsourcing księgowości pozwala właścicielowi przedsiębiorstwa skupić się na najważniejszych obszarach rozwoju swojej działalności, przy jednoczesnym zachowaniu poczucia bezpieczeństwa dotyczącego spraw finansowych. To też zapewnienie sobie dostępu do pomocy specjalistów w dziedzinie księgowości, a ta w prowadzeniu biznesu bywa naprawdę nieoceniona – tłumaczy ekspert reprezentujący Biuro Rachunkowe Moje-Podatki.

Największe zalety outsourcingu księgowości

Outsourcing księgowości niesie przedsiębiorcy wiele korzyści, które nie tylko docelowo przyniosą mu zyski, ale przede wszystkim zapewnią pewne oszczędności. Jest to też rozwiązanie dające komfort i wygodę związaną z przeniesieniem spraw związanych z finansami i formalnościami na osoby dobrze zorientowane w tym temacie. Do największych zalet outsourcingu księgowości zaliczają się:

  • ograniczenie kosztów własnych przedsiębiorstwa – decydując się na zlecenie prowadzenia księgowości zewnętrznej firmie przedsiębiorca uniknie kosztów związanych z tworzeniem własnego działu księgowości, takich jak pensja pracowników, ich szkolenia czy ubezpieczenie, zapewnienie im komfortowego miejsca pracy, itp. (koszty zatrudniania firm outsourcingowych są znacznie niższe),
  • zapewnienie bezpieczeństwa działania – jeśli nawet koszty outsourcingu księgowości przewyższałyby wydatki związane z utrzymywaniem własnego działu księgowego, nie można zapominać o takich korzyściach, jak dostęp do ekspertów z różnych dziedzin księgowości oraz odpowiedzialność, którą firmy outsourcingowe biorą za prawidłowość swojej pracy, odpowiadając bezpośrednio przed Urzędem Skarbowym,
  • usprawnienie i zmodernizowanie działalności – zewnętrzne firmy prowadzące księgowość, poza podstawową opieką księgową, dają przedsiębiorstwom dostęp do nowoczesnych systemów informatycznych, a te bezpośrednio wpływają na usprawnieniu działalności i modernizację działań firmy.

Jak widać, outsourcing księgowości to świetne rozwiązanie dla każdego przedsiębiorcy, który chce skupić się na rozwoju swojego biznesu bez konieczności zamartwiania się o formalności związane z finansami. Zdecydowanie się na zlecenie outsourcingu księgowego to dobry krok w kierunku rozwoju własnej firmy.