Przedsiębiorca
18 grudnia 2018

Podnośniki teleskopowe marki Haulotte

Obecnie na rynku maszynowym, jednymi z najwydajniejszych sprzętów wysokościowych, są podnośniki teleskopowe marki Haulotte. Dzielą się one na konstrukcje koszowe i nożycowe, a także spalinowe oraz elektryczne. Ich samojezdność, łatwość w obsłudze, wysoki udźwig i wysokość robocza, pozwalają zaś na wykorzystanie maszyn od tego producenta w rozmaitych branżach – od transportu bliskiego i spedycji, przez utrzymanie czystości,  przemysł lotniczy, energetykę, po dziedzinę budownictwa: np. dekarstwo oraz stolarkę okienną.

Marka Haulotte – najwyższa jakość podnośników teleskopowych

Obecnie na rynku maszyn wysokościowych i dźwignicowych marka Haulotte, jest jednym z liderów. Oferuje ona bowiem bardzo wydajne maszyny, o bardzo szerokim zastosowaniu i różnych konstrukcjach. Mowa o miedzy innymi podnośnikach koszowych oraz podnośnikach nożycowych, które mogą występować w modelach elektrycznych, a także spalinowych. Dzięki wysokim parametrom technicznym, są one zaś chętnie wypożyczane, a także kupowane, przez różne podmioty gospodarcze oraz instytucje publiczne, np. przez służby mundurowe. Warto przy tym wiedzieć, że na naszym rodzimym rynku działa coraz więcej wypożyczalni, czy dealerów m.in. marki Haulotte, dzięki czemu różnego rodzaju inwestycje są dzisiaj obsługiwane przy użyciu najlepszego sprzętu.

Jednym z salonów sprzedażowych, serwisantów, a także wypożyczalni podnośników teleskopowych, jest firma Anmixrent sp.j., która mieści się w miejscowości Borki-Wyrki. Swoją wysoką pozycję rynkową przedsiębiorstwo to zagwarantowało sobie nie tylko dzięki szerokiej ofercie, ale przede wszystkim dzięki gwarantowaniu właśnie francuskich maszyn Haultotte. Są one bowiem w Polsce szczególnie cenione.

Haulotte Optimum 8 – podnośnik nożycowy elektryczny

Przykładowym urządzeniem o konstrukcji nożycowej, jest podnośnik Haulotte Optimum 8, zasilany wydajnym akumulatorem. Wysokość platformy sięga prawie 6 metrów, a wysokość robocza to około 7,8 m. Na szczególną uwagę zasługuje zaś udźwig platformy wynoszący około 230 kilogramów, przy szybkości pełnego podnoszenia/opuszczania na poziomie od 16 do 29 sekund. Takie parametry techniczne pozwalają użytkować tego typu podnośniki koszowe elektryczne między innymi w hangarach, przestrzeniach magazynowych, czy w ośrodkach przemysłowych. Na uwagę zasługuje również zdolność pokonywania wzniesień na poziomie 25%, co umożliwia również sprawną pracę w warunkach inwestycji budowlanych, np. termomodernizacyjnych

Haulotte HA16RTJ – podnośnik koszowy spalinowy

Podnośniki koszowe spalinowe, są znacznie bardziej wydajne, niż te nożycowe elektryczne. Wiąże się to z ich konstrukcjami, przeznaczonymi do innych działań – pracach na znacznych wysokościach powyżej 10 metrów. Tu warto zauważyć, że podnośniki koszowe spalinowe, są bardziej mobilne – oprócz znacznych wysokości platform (nawet 14 metrów), a także wysokości roboczej (dobre modele umożliwiają prace powyżej 16 metrów), ich budowa pozwala również na kilkumetrowe wysięgi boczne, np. do 8 metrów. Wysoki wskaźnik pokonywania wzniesień, krótki czas podnoszenia, oraz oczywiście odpowiednia prędkość jazdy powodują, że z powodzeniem można je wykorzystywać przy zaawansowanych pracach wznoszenia budynków, np. w technologii prefabrykacyjnej konstrukcji stalowych. W takich działaniach pomocny może być sprzęt o napędzie 4WD, 2WS i silniku dieslowym – Haulotte HA16RTJ.