etui Przedsiębiorca
4 kwietnia 2018

Jaki pokrowiec dobrze ochroni mój telefon?

Smartfon to obecnie coś znacznie więcej niż urządzenie do wykonywania połączeń głosowych. To przenośny minikomputer, który pozwala nam nie tylko zachować łączność, ale też pracować, przeprowadzać operacje finansowe, kupować i sprzedawać albo oderwać się od obowiązków. Kupno smartfona to spory wydatek, więc warto dobrze go chronić. Jaki pokrowiec będzie najlepszy?

Przed czym powinien chronić dobry pokrowiec na telefon?

Możemy wybierać wśród wielu akcesoriów GSM. Producenci smartfonów proponują nam rozwiązania dedykowane, które odznaczają się wysoką jakością i idealnym dopasowaniem, ale też adekwatnie wysoką ceną. Częściej decydujemy się na tańsze zamienniki, które obecnie nie odbiegają jakością, za to występują w wielu wariantach pod względem konstrukcji i wyglądu.

– Dobry pokrowiec jest potrzebny, jeżeli chcemy długo korzystać z telefonu – mówi specjalista ze sklepu GSM Magic Phone – Nie chodzi tu tylko o zabezpieczenie ekranu przed rozbiciem, choć, oczywiście, to też jest bardzo ważne, bo ekran to delikatna, droga i newralgiczna część. Dobry pokrowiec chroni też przed zarysowaniami obudowy, ściskaniem, wyślizgnięciem się z dłoni oraz zabrudzeniami, które stopniowo obniżają jakość urządzenia. Dobrze dobrany pokrowiec sprawia, że wymiana smartfonu będzie wynikała raczej ze znudzenia i chęci nowości niż z potrzeby.

Urządzenia mobilne zaczynają dominować nad komputerami, a to oznacza, że korzystamy ze smartfonów coraz więcej. Częste wyciąganie telefonu w różnych okolicznościach podnosi ryzyko uszkodzenia. Tym bardziej warto przyłożyć wagę do zabezpieczenia sprzętu.

Czym charakteryzuje się idealny pokrowiec na telefon?

Pokrowce czy też etui na telefony są dostępne w wielu odmianach. Różnią się przede wszystkim stopniem rozbudowania. Najmniejsze są obręcze wykonane z gumy lub silikonu, które umieszcza się na krawędzi urządzenia. Ponieważ wystają one nieco poza płaszczyznę ekranu, chronią go w razie upadku. Amortyzują też uderzenia w kant smartfonu, które często kończą się poważnym uszkodzeniem.

Nieco lepszą ochronę i wyższą wygodę zapewniają pokrowce osłaniające krawędzie i tył urządzenia. One także są wykonane z elastycznego, ściśle dopasowanego materiału. Wzbogacone o zdobienia pozwalają nadawać sprzętowi nieco osobistego i indywidualnego charakteru. Chronią tył przed zarysowaniem, amortyzują upadek, a połączone z hartowanym szkłem stanowią najbardziej dyskretny wariant skutecznego zabezpieczenia.

Nieco bardziej rzucający się w oczy jest pokrowiec z klapką. Chroni on smartfon ze wszystkich stron, zabezpiecza przed wstrząsem i do pewnego stopnia przed zalaniem. Użytkownicy dzielą się na zwolenników i przeciwników klapki. Praktycznym rozwiązaniem jest etui z miejscem na karty, które zastępuje portfel. Paradoksalnie, etui z klapką, które jest największe, nie chroni tak dobrze ekranu – wystarczy, że telefon upadnie nam, gdy akurat będzie on odsłonięty. Dlatego lepiej skorzystać dodatkowo z hartowanego szkła.