Przedsiębiorca
26 lutego 2019

Pomysł na biznes – Otwórz własne Studio Modelowania Sylwetki – od czego zacząć?

Masz dość etatu i wykonywania czyichś poleceń? Chcesz uzyskać pełną niezależność zawodową oraz dochód na satysfakcjonującym poziomie, a przy tym interesujesz się zdrowym stylem życia? W takim razie otwarcie studia modelowania sylwetki będzie dla ciebie idealnym pomysłem na biznes. Nie musisz być doświadczonym przedsiębiorcą, ani budować swojej pozycji na rynku samemu. Podpowiadamy, jak założyć własne studia w systemie franczyzowym

Kim jest franczyzodawca?

W dużym skrócie – franczyzodawca to firma, która oferuje udostępnienie swej nazwy i logo, modelu biznesowego i technologii innym, niezależnym od siebie podmiotom. Taką firmą jest marka Body Space, która od 12 lat we współpracy z licznymi przedsiębiorcami z całego świata tworzy prosperujące salony modelowania sylwetki. Jeśli myślimy o założeniu własnej firmy o takim właśnie profilu, skorzystanie z tego systemu będzie najkorzystniejszą opcją. Jak wygląda ten proces?

Krok pierwszy – decyzja i określenie możliwości

W pierwszej kolejności musimy podjąć konkretną decyzję, czy na pewno chcemy stać się przedsiębiorcą. Musimy pamiętać, że będzie to wymagać od nas pewnego zaplecza finansowego na start oraz przede wszystkim sporo pracy, szczególnie w początkowym okresie działalności. Firma Body Space proponuje swoim partnerom kilka różnych wariantów firmy, w zależności od naszych możliwości finansowych i lokalowych. Najtańszy z nich – wariant studio – wiąże się z wydatkiem około 75 tysięcy złotych na komplet niezbędnych urządzeń, będziemy również potrzebować lokalu o powierzchni około 40 metrów kwadratowych. Po drugiej stronie skali mamy wariant clinic – decydując się na niego musimy liczyć się z wydatkiem co najmniej 160 tysięcy złotych na sprzęt. Zakup sprzętu w każdym wariancie może być finansowy przez kredyt, leasing lub dotacje unijne.

Krok drugi – kontakt z firmą i opracowanie planu

Jeśli mamy już lokal i odpowiednią kwotę na start, możemy skontaktować się z franczyzodawcą i przystąpić do opracowania szczegółowego biznes planu. Pomogą nam w tym specjaliści Body Space. Bardzo ważnym etapem planowania jest przeprowadzenie analizy lokalnego rynku, między innymi określenie zapotrzebowania na konkretne usługi w konkretnym miejscu. W czasie burzy mózgów wyłonimy również najlepsze pomysły dotyczące firmy.

Krok trzeci – zakup sprzętów i szkolenia

Mając gotowy biznes plan i znając nasze możliwości, możemy przystąpić do zakupu sprzętów. Nie musimy znać się na tej technologii, bowiem w ramach przygotowań firma Body Space oferuje specjalistyczne szkolenia z ich obsługi. Podczas szkolenia poznamy również inne teoretyczne aspekty prowadzenia studia, dzięki czemu będziemy w pełni przygotowani na otwarcie

Krok czwarty – otwarcie studia

Wyposażony salon modelowania sylwetki czeka już tylko na otwarcie. Od tej pory możemy w pełni poświęcić się pracy i zarabianiu pieniędzy.