Kartonowe opakowania Przedsiębiorca
3 maja 2021

Poznaj zalety współpracy z producentem opakowań tekturowych.

Opakowania tekturowe znajdują swoje zastosowania w wielu miejscach. Przede wszystkim pełnia rolę opakowań zbiorczych, ale także jednostkowych dla różnych gałęzi przemysłu wytwórczego. Dzieje się tak z powodu niezaprzeczalnych zalet opakowań z kartonu. Dlaczego wielu przedsiębiorców stawia na tego typu opakowania. Co przemawia za tym, żeby współpraca z producentem opakowań tekturowych była stała?

Zalety opakowań tekturowych

 Opakowania z różnej grubości kartonów nadają się do pakowania wszelkich produktów. Szczególnie cenione są w przemyśle rolniczym i spożywczym. W tym przypadku główną zaletą jest fakt, że tektura nie wpływa na jakość artykułów spożywczych, które zachowują swój własny zapach i smak. Co ważniejsze – karton nie przepuszcza światła a jednocześnie jest przewiewny. To, dlatego produkty w niego opakowane zachowują długo swoją świeżość.

W opakowania zaopatrują się producenci z wielu branż. – mówi przedstawiciel firmy WOK KartonySą to producenci żywności – rolnicy, sadownicy, cukiernicy czy producenci pizzy. Jednak nie tylko oni doceniają zalety opakowań z tektury. Naszymi klientami są również wytwórnie sprzętu domowego, producenci kosmetyków i medykamentów a nawet firmy szyjące odzież – dodaje.

 Opakowania z tektury, wbrew pozorom są bardzo mocne i trwałe. Aby wzmocnić te cechy jeszcze bardziej, mogą być one już w fazie produkcji dodatkowo wzmacniane na rogach i w miejscach szczególnie narażonych na nacisk. Kartony i skrzynki z tektury często są wyposażone w dodatkowe przekładki czy styropianowe elementy zabezpieczające.

Dlaczego warto zamawiać opakowania u jednego producenta?

 Długofalowa współpraca z producentem opakowań bywa bardzo korzystna dla wytwórców. Firma produkująca opakowania tekturowe doskonale zna potrzeby swoich kontrahentów, ich profile produkcyjne i potrzeby. Ponadto regularność zamawiania dużej ilości opakowań to szansa na korzystne ceny hurtowe i rabaty.

 Niezwykle istotnym elementem na opakowaniach mogą być napisy i nadruki. Mówią one o cechach towaru lub też mogą stanowić swoistą reklamę. W takim przypadku taśma produkcyjna w przedsiębiorstwie produkującym opakowania może być przez dłuższy czas przystosowana do jednego typu oznaczeń. To samo tyczy się rodzajów czy kształtów opakowań.

 Dla samego producenta opakowań stała współpraca również niesie korzyści w postaci uwag i sugestii ze strony klientów, dotyczących ulepszeń pudełek i skrzynek kartonowych, aby jeszcze lepiej odpowiadały ich wymaganiom. Niejednokrotnie bywa też tak, że zmienia się rodzaj produkcji detalicznej u klienta i w tej samej chwili producent opakowań musi szybko zareagować.