Przedsiębiorca
11 lipca 2019

Producent domów kontenerowych. Jakiej firmie warto zaufać?

Dom z kontenerów to jedna z najciekawszych alternatyw dla tradycyjnego budownictwa. Wiele renomowanych firm produkujących i wykonawczych żywo interesuje się adaptacją kontenerów morskich w różnorodnych celach. Mowa głównie o usługach mieszkalnych, jednak kontenery mogą być świetnym materiałem do budowy szkół, hal, magazynów, biur itp. Warto bliżej przyjrzeć się domom tego typu, tym bardziej że powstają one maksymalnie w 2-3 miesiące.

Dom z kontenerów – czy warto?

Dom z kontenerów to tani i nowoczesny sposób na własne cztery kąty. Nic dziwnego, że staje się on popularną alternatywą dla mieszkań na wodzie i domków fińskich. Dlaczego tradycyjne domy powoli odchodzą w zapomnienie? Odpowiedź jest prosta – są drogie, a ich budowa trwa nawet kilka lat. Domy z kontenerów zaczęły wieść prym w USA i Skandynawii. Obecnie nawet w Polsce nikogo nie dziwi, że można znaleźć firmy zajmujące się projektowaniem i produkcją domów z kontenerów, wcale nie za astronomiczne pieniądze. Dom z kontenerów jest gwarancją zaoszczędzenia sporej sumy pieniędzy, a Ty, wybierając go, stawiasz na ekologię i dobro środowiska.

Zalety domów z kontenerów

Jedną z zalet domu z kontenera, być może najważniejszą, jest jego niska cena w porównaniu do tradycyjnych domów. Jak mówi specjalista z renomowanej firmy Modular system, kolejną korzyścią jest też to, że można go postawić na trudnym gruncie, np. na skalistym czy podmokłym podłożu, wśród istniejącej zabudowy na niewielkiej działce.  Inne zalety takiego domu to:

  • sprawny i tani montaż,
  • dom gotowy nawet w kilka dni,
  • tani transport domu z kontenera,
  • mobilność – można go przenosić w inne miejsca,
  • można go dowolnie powiększać, dokładając kolejne moduły,
  • postawienie domu z kontenera nie wymaga pozwolenia na budowę.

 Mieszkanie w domu z kontenera to doskonała alternatywa dla tradycyjnego domu. Wiele osób wyobraża sobie dom tego typu jako barak, często drewniany, nieestetyczny i brzydki. Współczesny kontener mieszkalny wygląda zupełnie inaczej. Niektóre potrafią być tak atrakcyjne wizualnie, że wyglądają lepiej od nowoczesnych mieszkań.

Domy z kontenerów – jaki producent?

Najważniejsze, aby postawić na sprawdzonego producenta.  Warto zadbać, aby była to renomowana firma, np. z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem. Istotne są również:

  • liczba pracujących dla niej specjalistów,
  • kompleksowość usług związanych z produkcją domów kontenerowych – od projektu do montażu,
  • jakość realizowanych usług i wykorzystywanych materiałów.

Zawsze kluczowa jest jakość budynków tego typu. Jeśli więc chcesz, aby nowe mieszkanie służyło Ci wiele lat – postaw na lidera na rynku.