Produkcja materaca Przedsiębiorca
23 grudnia 2019

Produkcja materaców. Maszyny i linie

Odpowiednio dobrany materac to podstawa dobrego snu. Do wyrobu materaców warto wykorzystywać najnowocześniejszy sprzęt, który podniesie wydajność i jakość produkcji. Przedsiębiorstwo zyska dzięki temu szersze grono zadowolonych klientów, a to w oczywisty sposób przełoży się na zyski firmy. Maszyny i linie do produkcji materaców są jednym z najistotniejszych elementów produkcji decydujących o efekcie.

W produkcji materaców liczy się przede wszystkim jakość – mówi ekspert z firmy Mebel-Art –  Ważne, aby produkt końcowy był doskonały. To satysfakcja użytkowników decyduje o tym, czy firma osiągnie sukces czy też nie. Warto zainwestować w maszyny i linie pozwalające produkować wysokiej jakości materace, to się zwróci.

Maszyny do produkcji materacy sprężynowych

Współczesne materace sprężynowe są częstym wyborem klientów ze względu na trwałość i wygodę użytkowania. Materace kieszeniowe skonstruowane z wielu sprężyn obudowanych w materiał zapewniają wiele punktów podparcia ciała. Równomierne rozłożenie ciężaru zapewnia komfort i efektywny wypoczynek. Obudowa kieszeniowa sprężyn zabezpiecza przed bezpośrednim kontaktem z nimi, sprawiając, że są niewyczuwalne. Dodatkowo obudowanie sprężyn osobnymi kieszeniami powoduje, że pracują one niezależnie od siebie. Materace sprężynowe w zależności od parametrów sprężyn mogą być miękkie, standardowe lub twarde. Do zautomatyzowanej lub pół automatycznej produkcji sprężyn z drutów o różnych parametrach świetnie sprawdzą się maszyny firmy Fides. Przykładowym modelem szczególnie wartym polecenia jest Fides Bonell FT-81. Pozwala na w pełni zautomatyzowaną produkcję formatek sprężynowych.

Linie maszyn do produkcji materacy najwyższej jakości

Maszyny do wyrabiania sprężyn nie wyczerpują tematu niezbędnego sprzętu do wyrobu materacy. Wkład bazowy stanowi o trwałości produktu i odpowiednim podparciu ciała w trakcie snu. Musi być on obudowany w warstwę zapewniającą najwyższy komfort przy jednoczesnej łatwości dbania o higienę. Niezależnie od zabezpieczenia stosowanego przez użytkownika, na warstwie tekstylnej będą osadzać się resztki naskórka, kurz i wiele innych, które najłatwiej usunąć poprzez proste czyszczenie. Ważne więc aby warstwa komfortu była uszyta z dobrej jakości materiału. Pikowanie zabezpieczy go przed przemieszczaniem i odkształcaniem, na które szczególnie byłby narażony w trakcie czyszczenia czy zwykłego przesuwania ciała po powierzchni. Do wyrobu materacy niezbędna jest pełna linia maszyn produkcyjnych. Jedną z przodujących firm na rynku, które oferują linie wysokiej jakości sprzętu, jest Elektroteks. Poszukaj autoryzowanego przedstawiciela tej marki, który zapewni Ci dostęp do jej bogatego asortymentu.