Przedsiębiorca
15 kwietnia 2019

Profesjonalna regeneracja rozruszników i alternatorów samochodowych

Do najważniejszych elementów każdej jednostki napędowej zainstalowanej w obecnie wykorzystywanych pojazdach zaliczają się rozruszniki i alternatory. To właśnie one mają spory wpływ na rozdysponowanie energią elektryczną w samochodzie, co z kolei przekłada się m.in. na możliwość jego sprawnego uruchomienia czy brak problemów z doładowywaniem akumulatora w trakcie jazdy. Czy w przypadku ich usterki zawsze konieczna jest wyłącznie wymiana?

Skuteczne rozwiązanie

Dobre serwisy zajmujące się rozrusznikami i alternatorami są w stanie zaproponować swoim klientom wiele modeli nowych podzespołów. Ich zakup może okazać się niezbędny ze względu na trudne do naprawy uszkodzenia elementów. Jak się jednak okazuje, z powodzeniem można większość alternatorów i rozruszników regenerować. Niezbędne jest jednak zrealizowanie kompleksowej diagnostyki – każda z części wymontowywana jest po kolei z komponentu, co pozwala szybko znaleźć źródło problemu i zastąpić je nowym elementem.

Dzięki temu udaje się kompleksowo zregenerować rozrusznik czy alternator, których usterki bywają bardzo dużym problemem dla kierowców. W skrajnych przypadkach uniemożliwiają jazdę, a ich serwisowanie należy powierzać wyłącznie doświadczonym specjalistom, takim jak chociażby firma Elektro-Części, która od wielu lat zajmuje się nie tylko regeneracją alternatorów i rozruszników, ale też ich sprzedażą czy wymianą. Przy zakupie alternatora warto zwrócić uwagę na regenerowane modele – czym się wyróżniają?

Kompleksowa regeneracja

W przypadku alternatorów regeneracja przebiega wieloetapowo. Przede wszystkim niezbędne jest ustalenie źródła usterki, a po jego wyeliminowaniu przygotowanie komponentu do długotrwałej i intensywnej eksploatacji. Z tego względu alternator przez wyspecjalizowany serwis zostaje dokładnie oczyszczony, a jego elementy wykazujące ślady nadmiernego zużycia również są wymieniane na nowe. Po złożeniu podzespołu fachowcy poddają go testom obciążeniowym, na podstawie których określa się jego sprawność. Jeśli pozostaje ona na wysokim poziomie, alternator jest gotowy do użytku.

To znacznie korzystniejsza opcja niż zakup nowego komponentu. Jakość pozostaje na wysokim poziomie, jednak koszty stają się w takim wypadku znacznie niższe. Z tego względu warto stawiać na regenerację alternatorów, ale także rozruszników, którym można skutecznie przywrócić doskonałe, bezproblemowe funkcjonowanie. Dzięki temu każdy układ wchodzący w skład elektroniki pojazdu będzie działał bez zarzutu, a energia elektryczna niezbędna zarówno do zasilania, jak i wstępnego rozruchu jednostki napędowej zawsze będzie dostępna i podana w odpowiednich wartościach.