Czyszczenie wykładziny Przedsiębiorca
7 grudnia 2021

Profesjonalne urządzenia do czyszczenia wykładzin tekstylnych

Zwykłe odkurzacze nie zawsze usuwają wszystkie zanieczyszczenia. Czasami warto zainwestować w profesjonalne urządzenia do sprzątania wykładzin tekstylnych. Sprawdzają się one zwłaszcza w miejscach narażonych na częste użytkowanie. Takie maszyny skutecznie usuwają wszelkie zalegające we włóknach drobiny, dodatkowo rozczesując runo, co nadaje mu świeżego wyglądu. Co jeszcze trzeba o nich wiedzieć?

Gdzie profesjonalne urządzenia do czyszczenia wykładzin tekstylnych znajdują zastosowanie?

Urządzenia do czyszczenia wykładzin tekstylnych znajdują zastosowanie zwłaszcza w przypadku pomieszczeń o dużym metrażu, z których korzysta wiele osób naraz. Takie powierzchnie są narażone na większe zabrudzenia, czego przyczyną jest wysoka częstotliwość eksploatacyjna. Maszyny te sprawdzą się więc przede wszystkim w budynkach użytku publicznego, czyli m.in. w:

  • biurach,
  • hotelach,
  • salach konferencyjnych,
  • kinach,
  • szkołach i przedszkolach,
  • salach zabaw dla dzieci.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby urządzenie do czyszczenia wykładzin tekstylnych zakupić również do użytku domowego. Z pewnością zapewni ono szybszą pracę i większą wydajność.

Jak wybrać urządzenie do czyszczenia wykładzin?

Wybór urządzenia powinien opierać się na metrażu powierzchni (jego wydajność to zazwyczaj od 20 do 75 m2/h), która zostanie przeznaczona do czyszczenia, a także na rodzaju włókna dywanu i stopniu zabrudzeń. Jeżeli zanieczyszczenia są głęboko osadzone lub na dywanie znajdują się trudne do usunięcia plamy, warto wypróbować maszynę do czyszczenia ekstrakcyjnego. Oprócz mechanicznego odkurzania z użyciem specjalnych szczotek i środków rozpylanych w czasie pracy umożliwia ona pielęgnację dywanu. Usuwa także nieprzyjemne zapachy z otoczenia, a także przedłuża żywotność materiału. Jeżeli włókna są wrażliwe na wilgoć, dobrym rozwiązaniem powinien być automat do czyszczenia kapsułkowego.

Najpopularniejszą marką odpowiadającą za dystrybucję urządzeń do czyszczenia wykładzin tekstylnych jest firma Kärcher mająca swoją siedzibę w Poznaniu. Zapewnia ona profesjonalne sprzęty do sprzątania dużych powierzchni. Od ponad 25 lat zaopatruje zarówno klientów indywidualnych, jak i firmy.

Czasami, aby wysprzątać całą powierzchnię biurową czy domową, które są często eksplorowane, nie wystarczy użyć zwykłego odkurzacza. Lepszym rozwiązaniem może okazać się zakup lub wynajem profesjonalnej maszyny sprzątającej, czyli urządzenie do czyszczenia wykładzin tekstylnych. Warto wybrać ofertę sprawdzonej firmy.