Przygotowanie przesyłek do wysyłki Przedsiębiorca
1 maja 2021

Propozycje rozwiązań dla firm w kwestii pakowania i zabezpieczania towarów i przesyłek

Zabezpieczanie towarów i przesyłek jest kwestią priorytetową dla firm, które zajmują się sprzedażą wysyłkową lub z innych powodów nadają paczki, które mogą ulec uszkodzeniu w transporcie. Niezbędne jest więc wybranie rozwiązań, które umożliwią bezpieczne zapakowanie nawet nietypowych przedmiotów. Przedstawiamy propozycje produktów, które pozwolą na bezpieczne pakowanie i wysyłkę towarów i przesyłek.

Folia ochronna i folia strech

Jednymi z najbardziej uniwersalnych produktów służących do zabezpieczania towarów na czas transportu, są folie ochronne i folie typu strech. Są lekkie, ekonomiczne, a jednocześnie wystarczająco wytrzymałe, by ochronić ładunek przed zarysowaniem, brudem lub wilgocią. Folie ochronne nakleja się na płaskie powierzchnie, np. ramy okienne, parapety, płyty MDF, blaty i inne. Co ważne, klej nie pozostawia żadnych śladów po odklejeniu.

Folie strech doskonale nadają się do zabezpieczania przesyłek znajdujących się na paletach. Ze względu na swoją elastyczność i wytrzymałość zapewniają stabilizację towarów, uniemożliwiając ich przemieszczanie się. Podobnie jak folie ochronne chronią przed wilgocią i brudem, a ze względu na łatwość w użytkowaniu jest to produkt uniwersalny – folią strech można zabezpieczyć niemal każdą przesyłkę.

Folia pęcherzykowa

Nie można nie wspomnieć o innym rodzaju folii, który jest jednym z najczęściej wykorzystywanych akcesoriów do zabezpieczania towarów i przesyłek, nawet tych najdelikatniejszych. Mowa o folii pęcherzykowej, zwanej również bąbelkową. Powietrze zamknięte w pęcherzykach zapewnia doskonałą amortyzację i ochronę przed obiciami, złamaniami lub zarysowaniami.

Folia bąbelkowa dostępna jest w różnych wariantach: lekkim, mocnym, dwu- lub trójwarstowym, może być również podklejona pianką, mieć dużą średnicę bąbla, a także jednostronną warstwę klejącą. Dzięki różnym wariantom szerokości (30 cm, 40 cm, 50 cm, 60 cm, 75 cm, 100 cm, 120 cm, 150 cm, 200 cm) folię pęcherzykową można dostosować do indywidualnych potrzeb oraz rozmiarów towarów, które wymagają zabezpieczenia. Szeroki wybór folii oraz innych akcesoriów niezbędnych do pakowania znajdziemy w ofercie firmy DX Tape z Kielc.

Dlatego też folia bąbelkowa wykorzystywana jest do zabezpieczenia przesyłek, w których znajdują się meble, wyroby szklane, artykuły AGD i RTV oraz wiele innych towarów delikatnych. Podobnie jak folie ochronne i strech zabezpiecza również przed wilgocią i brudem, jednocześnie zapewniając odpowiednią amortyzację w razie uderzeń lub upadków.

Pianka polietylenowa i profile piankowe

Doskonałe zabezpieczenie dla przedmiotów delikatnych zapewnia również pianka polietylenowa. Podobnie jak w przypadku folii bąbelkowej, pianka polietylenowa zapewnia amortyzację oraz ochronę przed wstrząsami, co zapobiega uszkodzeniom mechanicznym podczas transportu. Może być wykorzystana do pakowania, owijania i przekładania towarów w przesyłce. Jest odporna na ścieranie, pękanie i rozerwanie. Chroni zapakowane przedmioty przed wilgocią, jest elastyczna, lekka i cienka, odporna na działanie wody i chemikaliów. Bezpyłowa i bezwonna pianka jest dopuszczona do kontaktu z żywnością, powstaje bez użycia szkodliwych dla środowiska substancji oraz może być poddana recyklingowi.

Z pianki polietylenowej powstają nie tylko rolki, ale również przekładki oraz profile piankowe. Dzięki temu z łatwością można dopasować rodzaj ochrony do pakowanego towaru, np. zabezpieczając tylko krawędzie.

Taśmy pakowe i spinające

Towary delikatne są zwykle pakowane w kartony, które należy zabezpieczyć przed przypadkowym otwarciem. Służą do tego taśmy pakowe: bardzo trwałe oraz doskonale zabezpieczające karton na czas transportu. Jednostronna warstwa klejąca umożliwia szybkie i bezpieczne zamknięcie kartonów, niezależnie od ich wymiarów.

Taśmy spinające, do których możemy zaliczyć taśmy polipropylenowe, poliestrowe WG, tkane i kompozytowe przeznaczone są do spinania za pomocą spinki drucianej dużych ładunków. Taśmy polipropylenowe można spinać lub zgrzewać, natomiast taśmy poliestrowe WG oraz tkane, spinać lub stosować w belownicach. Taśmy spinające są wytrzymałe, elastyczne, nie mają ostrych krawędzi, są odporne na działanie wilgoci, wysokiej temperatury i promieniowania UV. Są odporne na ścieranie i przecięcia, dzięki czemu doskonale zabezpieczają ładunek. Mogą konkurować z taśmami stalowymi pod względem wytrzymałości, a jednocześnie nie posiadają wad stali: nie rdzewieją oraz są bezpieczne dla osób pakujących. To sprawia, że są wykorzystywane na szeroką skalę wszędzie tam, gdzie bezpieczeństwo pakowanych towarów i przesyłek jest kwestią priorytetową.