Przeprowadzka firmy Przedsiębiorca
8 czerwca 2021

Przeprowadzka firmy. Jak przyspieszyć ten proces?           

Przeprowadzka firmy do nowej siedziby to nie tylko możliwość rozwoju, ale również czynność, która wymaga poświęcenia dużej ilości czasu na zaplanowanie całego przedsięwzięcia. Aby ułatwić sobie przeniesienie firmy, a tym samym rozpocząć pracę w nowym miejscu o wiele szybciej wiele firm decyduje się na skorzystanie z usług firm przeprowadzkowych. Jak wygląda specjalistyczna przeprowadzka firmy i jak wybrać dobrą ekipą przeprowadzkową? Podpowiadamy!

Przeprowadzka firmy z pomocą specjalistów – na czym polega?

Przenoszenie biura do innego miejsca to duży i wymagający projekt, którego każdy etap musi zostać właściwie zaplanowany. Przeprowadzka wiążę się z koniecznością dopełnienia formalności związanych ze zmianą siedziby, dlatego też, aby ją przyspieszyć dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z kompleksowych usług przeprowadzek oferowanych przez firmę Przeprowadzki-Marmad we Wrocławiu. Po stronie specjalistów pozostaje zarówno zaplanowanie przedsięwzięcia, zapakowanie, transport, jak i wniesienie firmowych rzeczy do nowego miejsca pracy.

Pierwszy etap przeprowadzki rozpoczyna się od przygotowania i posegregowania wszystkich dokumentów, tak, aby ich późniejsze odnalezienie nie stanowiło problemu. Każde akta i segregatory przed włożeniem do kartonowych pudeł, muszą zostać dokładnie owinięte folią bąbelkową, która ochroni je przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak zgniecenia, zalania lub zawilgocenia.

Do pakowania mebli oraz kosztownych sprzętów elektronicznych, m.in. komputerów, laptopów, drukarek i skanerów niezbędne będą dodatkowe środki ochrony. Przede wszystkim urządzenia powinny zostać prawidłowo owinięte folią bąbelkową oraz oddzielone przekładkami tekturowymi, które zabezpieczą je podczas transportu. Co więcej, ekipa przeprowadzkowa wykorzystuje specjalne pianki ochronne, które amortyzują możliwe wstrząsy podczas jazdy.

Czym kierować się przy wyborze firmy przeprowadzkowej?

Źle zorganizowania przeprowadzka firmy może nie tylko znacząco opóźnić rozpoczęcie pracy w nowym miejscu, ale również niesie za sobą ryzyko uszkodzenia drogich urządzeń elektronicznych. W związku z tym przed wyborem specjalistów do przeprowadzki firmy warto kierować się referencjami oraz doświadczeniem poszczególnych ekip. Wieloletnie funkcjonowanie na rynku zapewnia zarówno o bezpiecznym, jak i solidnym wykonaniu kompleksowych usług.

Korzystną opcją będą także ekipy przeprowadzkowe dysponujące specjalistyczną flotą dostosowaną do przewozu rzeczy o różnych gabarytach. Samochody wyposażone w sztywną zabudowę kontenerową ochronią towary, takie jak biurka, drukarki i skanery oraz świetnie sprawdzą się do przewozu szaf serwerowych i masywnych sejfów.