przeprowadzka firmy Przedsiębiorca
11 grudnia 2020

Przeprowadzka jako szansa na rozwój firmy

Decyzja o przeprowadzce dla większości z nas jest poważnym dylematem. Zwykle wiąże się ona ze zmianą miejsca pracy lub zamieszkania. Czasem do migracji zmuszają nas po prostu sytuacje życiowe. Jednak, jak to jest w przypadku firm? Na przeprowadzkę oraz zmianę siedziby decyduje się coraz więcej przedsiębiorstw. Czy przeprowadzka jest dla nich szansą na rozwój? W tym artykule dowiesz się, co ma wpływ na podjęcie decyzji o przeprowadzce firmy.

Powody, dla których firmy się przeprowadzają

Większość firm przeprowadza się nie po to, by zamienić droższy i większy lokal na tańszy i mniejszy. Wręcz przeciwnie! Firmy, które podjęły decyzję o przeprowadzce, najczęściej rozwijają się bardzo szybko i zatrudniają dużo nowych pracowników. To powoduje, że w pewnym momencie biuro robi się za małe i nie daje możliwości dalszego rozwoju, a tym samym rekrutacji nowych specjalistów oraz stworzenia im nowych stanowisk pracy. Każda firma ma swoją strategię, która decyduje o rozwoju, więc dla jednych przeprowadzka to szansa, a dla innych konieczność. Polskie firmy coraz bardziej stawiają na intensywny rozwój, który objawia się nie tylko w zatrudnianiu nowych pracowników, ale również inwestycjami w nowe produkty poszerzające ofertę, oraz budową własnego wizerunku. W dzisiejszych czasach biuro jest wizytówką firmy. To właśnie w nim negocjuje się umowy oraz ustala warunki z Klientami i Kontrahentami, dlatego przedsiębiorcom zależy na tym, aby biuro było nowoczesne, estetyczne i przestrzenne. Biuro to także sposób na wyrażenie wartości, jakimi kieruje się firma, na wykreowanie wizerunku przedsiębiorstwa na rynku pracy i zapewnienie pracownikom komfortowych warunków do rozwoju, dlatego przeprowadzki firm w Warszawie cieszą się tak dużym powodzeniem.

Coraz więcej przedsiębiorstw zwraca uwagę na prestiżową lokalizację, która ma pełnić funkcję reprezentacyjną i wpływać pozytywnie na ogólny wizerunek firmy. Przedsiębiorcy decydują się także na zmianę biura, jeżeli chcą odświeżyć zapał i efektywność pracy pracowników, którzy popadli w monotonię przy realizacji swoich codziennych zawodowych zobowiązań. Pracodawcy decydują się na ten krok, aby poruszyć nieco firmę i dodać pracownikom motywacji oraz chęci do efektywnej pracy. Nowe biuro i otoczenie wpływają na odświeżenie atmosfery w pracy i jest szansą na jej dalszy rozwój. Zmiana lokalizacji może wynikać także z zaistniałych okoliczności biznesowych, np. w przypadku fuzji przedsiębiorstw, kiedy to pojawiają się nowe wymogi związane również ze standardem oraz wyglądem siedziby.

Co zrobić, aby przeprowadzka biura nie zakłóciła pracy przedsiębiorstwa?

Przeprowadzka firmy to duże przedsięwzięcie i wyzwanie logistyczne związane często z dużymi kosztami. Przeniesienie mebli i transport sprzętu komputerowego to tylko część obowiązków, jakie trzeba wykonać. Aby przeprowadzka była szybka, sprawna i nie zakłócała normalnej pracy przedsiębiorstwa, warto znaleźć dobrą firmę przeprowadzkową – dowiadujemy się w rozmowie z przedstawicielem firmy Global Service, która wykonuje kompleksowe usługi, obejmujące pakowanie, zabezpieczenie rzeczy na czas transportu, przewóz, wniesienie oraz rozpakowanie bagaży.

Dzięki firmie przeprowadzkowej zarząd, kierownictwo czy pracownicy będą mogli zająć się na spokojnie codziennymi obowiązkami i nie będą musieli tracić czasu na przenoszenie wyposażenia biurowego, czy porządki. Warto podjąć współpracę z firmami, które działają legalnie oraz dysponują wymaganymi ubezpieczeniami. Dobry wybór firmy zagwarantuje nam to, że w razie jakiegokolwiek wypadku otrzymamy należące się nam odszkodowanie. Za planowanie przeprowadzki warto wziąć się nieco wcześniej, dzięki temu będziemy mieć więcej czasu na zapoznanie się z ofertami kilku firm przeprowadzkowych i wybór tej najlepszej.