Przedsiębiorca
23 stycznia 2017

Rodzaje akcesoriów fitness

Chcesz utrzymać ciało w odpowiedniej kondycji? Pamiętaj, że ważny jest tutaj przede wszystkim ruch. Nie musisz praktykować morderczych treningów, wystarczy jeśli zaczniesz prowadzić indywidualne ćwiczenia, dopasowane dla Twojego organizmu. Pomogą Ci w tym akcesoria fitness.

Akcesoria

Aby przyzwyczaić ciało do wysiłku, warto zacząć od ćwiczeń najprostszych. W ich prawidłowym wykonywaniu może pomóc specjalistyczny sprzęt i akcesoria fitness, takie jak:

  • obciążniki – przeznaczone do stosowania na przegubach rąk i nóg. Dzięki regulowanym zapięciom umożliwiają doskonałe dopasowanie do ciała. Ich celem jest wzmocnienie mięśni i poprawienie ogólnej kondycji.
  • Piłki – dostępne w różnych wymiarach (dobieramy je w zależności od naszych potrzeb). Doskonałe do przeprowadzania ćwiczeń rozciągających, wzmacniających oraz treningów zwalczających wady postawy.
  • Expandery – polecane do ćwiczeń wzmacniających oraz rozciągających. Jest to urządzenie tanie, o niewielkich wymiarach, które pozwoli na przeprowadzenie efektywnego treningu w domu.
  • Hula-Hoop – modelowanie sylwetki (płaski brzuch z efektywnym wcięciem w talii).
  • Kółka do ćwiczeń – polecane do wzmocnienia mięśni brzucha.
  • Wałki piankowe – pomagają rozluźnić napięte tkanki po treningu.
  • Maty fitness – potrzebne do wykonywania ćwiczeń na leżąco (zapewniają wygodę); są bardzo lekkie i wytrzymałe, a dodatkowo antypoślizgowe.
  • Poręcza do pompek – wzmacniają górną część ciała.
  • Twister – przyrząd mający na celu poprawę wyglądu talii, bioder i ud.
  • Skakanki – pomagają w likwidacji tkanki tłuszczowej oraz wzmacniają nogi.

Na uwagę zasługuje fakt, że z wymienionych wyżej przedmiotów możesz korzystać nie tylko na siłowni, ale także w domowym zakątku (co umożliwi prowadzenie treningów w dowolnym czasie).

Regularność ćwiczeń

Często zastanawiamy się jak to zrobić, żeby pogodzić wykonywanie codziennych czynności z przeprowadzaniem treningów. Jak twierdzi nasz rozmówca, przedstawiciel firmy Bescomo: najważniejsze to po prostu zacząć! Resztę pozostaw nam. Nasze produkty wychodzą naprzeciw oczekiwaniom Klienta w tym zakresie. Stacjonarne rowery treningowe, orbitreki, ławeczki, atlasy, hantle oraz wiele innych pomogą nie tylko zadbać o Twoje zdrowie, ale także pomogą zrzucić zbędne kilogramy, poprawią Twoją sylwetkę i kondycję fizyczną. I jeszcze jedno: pamiętaj lepiej zawsze zapobiegać niż leczyć! Akcesoria należy dobrać w zależności od tego, jakie partie ciała chcemy wymodelować. Ich użycie ma pomóc w prowadzeniu aktywnego i zdrowego stylu życia. Warto korzystać z tych, które są sprawdzone i posiadają gwarancję.