Zmywarka w lokalu Przedsiębiorca
8 lutego 2021

Rodzaje zmywarek dla barmanów

Czystość i higiena szkła w lokalach serwujących napoje alkoholowe i bezalkoholowe to podstawa. Nie tylko ze względu na wymogi sanitarne, ale również doskonały smak podawanych drinków – szklanki, kufle, pokale i blendery, które nie zostaną dokładnie umyte, mogą mieć wpływ na walory smakowe podawanych napojów. Przyjrzyjmy się bliżej rodzajom zmywarek dla barmanów oraz ich możliwościom.

Ręczne zmywarki dla barmanów

O ile w lokalach gastronomicznych, w których wydawane są posiłki, niezbędne są duże i wydajne zmywarki automatyczne, o tyle w przypadku lokali, które serwują głównie alkohole, każdy kawałek wolnego miejsca jest na wagę złota. Stąd zamiast dużych zmywarek częściej spotkamy zmywarki ręczne do szklanek i kufli, które do pracy potrzebują jedynie źródła czystej, zimnej wody oraz odpływu. Z racji niewielkich wymiarów oraz działania bez konieczności użycia prądu sprawdzają się wszędzie tam, gdzie niezbędne jest utrzymanie szkła w najwyższej czystości.

Co potrafią te niewielkie myjki do szkła barmańskiego? Okazuje się, że całkiem sporo. Pełny cykl obejmuje spłukanie resztek, mycie oraz płukanie po myciu. Dla doświadczonego barmana przejście całego cyklu wraz z odłożeniem szklanki na ociekacz zajmuje zaledwie 6 sekund. Fakt, jest to praca, którą należy wykonać ręcznie (w przeciwieństwie do zmywarek automatycznych, do których jedynie wkłada się brudne i wyjmuje czyste naczynia), jednak tę niedogodność zdecydowanie rekompensują kompaktowe wymiary zmywarki, która może zostać zainstalowana nawet w blacie.

Myjki do szkła barmańskiego, kufli i pokali

Podstawowym rodzajem zmywarki dla barmanów jest ta przeznaczona do mycia szkła barmańskiego, kufli oraz pokali. Dwukomorowa zmywarka Nu marki SPULBOY, którą znajdziemy w ofercie wyłącznego dystrybutora marki na terenie Polski grupy KEG TECHNIKA, oferuje szerokie możliwości. Przede wszystkim, ze względu na kompaktowe wymiary, nie wymaga instalacji dodatkowego zlewu. Może być wpuszczona bezpośrednio w blat, a nawet działać w trybie przenośnym.

Jednocześnie zmywarka może być wykorzystywana do niemal wszystkich rodzajów szkła barmańskiego, pokali, a nawet kufli o pojemności 1 litra. Dzięki funkcji zraszania szkła nie ma konieczności montażu dodatkowego urządzenia – zmywarka Nu jest urządzeniem na tyle wielofunkcyjnym, że może być wykorzystywana również do przygotowywania szklanki lub kufla do nalania piwa albo innego napoju tuż przed podaniem.

Zmywarki do blenderów

W pubach, kawiarniach lub restauracjach, w których oprócz piwa serwowane są również drinki, niezbędna jest także zmywarka do blenderów. W tym przypadku istotne jest, aby zmywarka usuwała zanieczyszczenia z trudno dostępnych miejsc, również w obrębie noży. Podobnie jak w przypadku zmywarek do szkła, zmywarki do blenderów mogą zostać zamontowane bezpośrednio w standardowym zlewie, dzięki czemu zajmują mało miejsca i nie wymagają instalacji dodatkowych urządzeń.

Dzięki intensywnemu płukaniu, a tym wypłukiwaniu resztek przygotowanych koktajli, drinków i soków, zapewniona jest nie tylko najwyższa czystość, ale również standardy dotyczące smaku przygotowywanych napojów. Dlatego różne rodzaje zmywarek, wraz z odpowiednimi szczotkami oraz detergentami, które nie pozostawiają na szkle smaku i zapachu, są nieocenione w pracy barmana, pozytywnie wpływając na organizację pracy oraz zapewniając najwyższą czystość i higienę.