Łódź Przedsiębiorca
13 marca 2018

Rozrywka na wodzie – modele łodzi oraz łodzi podwodnych

Obecność małych zbiorników wodnych w parkach zachęca do korzystania z nich w rozmaity sposób – ciekawą formą zabawy są specjalistyczne modele łodzi. Wyposażone w możliwość zdalnego sterowania mogą zapewnić wielogodzinną rozrywkę na świeżym powietrzu. Dzięki szerokiemu asortymentowi najlepszych sklepów każdy klient może dopasować model idealny do potrzeb i oczekiwań.

Łódź dla każdego

Pływanie statkiem czy motorówką to marzenie wielu dzieci, którego spełnienie niekiedy bywa bardzo trudne. Świetnym rozwiązaniem okazują się jednak specjalistyczne modele łodzi, doskonale radzące sobie w niedużych zbiornikach wodnych. W ofercie renomowanych sklepów i hurtowni modelarskich, takich jak np. Scorpio-Polska Sp. z o.o., znaleźć można różne rodzaje modeli jednostek wodnych. Wybór pomiędzy żaglówką, statkiem i motorówką daje możliwość zaspokojenia potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów. Niezwykle ciekawym rozwiązaniem są łodzie zdalnie sterowane, których rejs można w pełni kontrolować z lądu. Warto zwrócić uwagę na zastosowany w danym modelu akumulator. Im większa jego pojemność, tym dalej łódź może odpłynąć. Istotne jest też dopasowanie odpowiedniego wariantu silnika do umiejętności użytkownika. Dla najmłodszych zalecane są wersje wyposażone w szczotkową jednostkę napędową, które nie rozwijają zbyt dużych prędkości. Z kolei te bezszczotkowe są już znacznie szybsze i z tego powodu korzystanie z nich wymaga pewnych umiejętności. Warto więc zwrócić baczną uwagę na poszczególne parametry modelu łodzi.

Nie tylko na wodzie

Istnieją też modele łodzi podwodnych, które z powodzeniem funkcjonują – jak sama nazwa wskazuje – pod powierzchnią wody. Nie pływają one jednak tak głęboko, jak ich pełnowymiarowe wersje. W zależności od przejrzystości danego zbiornika wodnego zanurzają się nawet na głębokość około 1,5 metra. Modele tego typu są dość skomplikowane, posiadają niezbędne systemy zanurzenia, na które składają się zbiorniki balastowe pozwalające na wynurzanie się miniaturowej łodzi podwodnej na powierzchnię. Warto jednak zacząć swoją przygodę od podstawowych modeli, które umożliwiają efektywne ćwiczenie swoich umiejętności bez obaw o zniszczenie lub utratę kontroli nad łodzią. Różnego rodzaju wysokiej jakości modele łodzi oraz łodzi podwodnych mają w swojej ofercie renomowane sklepy i hurtownie modelarskie. W zależności od planowanej eksploatacji danego akwenu dobrze jest skonsultować wybór z profesjonalistą. Dzięki temu unikniemy kupna zbyt zaawansowanej łodzi, której użytkowanie sprawi więcej problemów niż radości i zabawy.