cctv-telewizja-bezpieczenstwo Przedsiębiorca
6 czerwca 2017

Co to są instalacje CCTV i gdzie się sprawdzą?

Instalacje CCTV, inaczej mówiąc telewizja przemysłowa, to znany system monitorowania i zabezpieczania obiektów. Najczęściej stosuje się je w obiektach przemysłowych, magazynach oraz biurach. Dzięki niemu można wykryć akty wandalizmu oraz zapewnić szybką reakcję na przestępstwa. System powinien być zatem odpowiednio zaprojektowany, co wymaga zdolności technicznych i doświadczenia instalatorów.

Prawidłowy projekt kluczem do sukcesu

Aby przystąpić do montażu instalacji CCTV, należy opracować wymagania użytkowe. Trzeba wziąć pod uwagę, jaki cel ma spełniać instalacja oraz jakiego rodzaju zagrożenia mają być monitorowane. Podczas projektowania musimy dokładnie przemyśleć, co ma się dziać z systemem, jeśli jakaś strefa zostanie naruszona, a także w jaki sposób ma odbywać się sterowanie. Należy także przemyśleć zasięg, płynność obrazu oraz szkolenie pracowników w celu poprawnej obsługi całego systemu. Precyzyjne opracowanie wymagań użytkowych pozwoli na zaprojektowanie instalacji w taki sposób, aby spełniły oczekiwania właścicieli budynku. Im więcej informacji przekazanych instalatorom – tym lepiej.

Druga sprawa to urządzenia

Po zaprojektowaniu całego systemu należy wybrać odpowiednie urządzenia. Przy montażu należy wziąć pod uwagę, że zastosowane urządzenia mają działać poprawnie jak najdłużej. Nieprawidłowe podłączenie, czy słabej jakości sprzęt to nie tylko ryzyko wystąpienia awarii, ale także zagrożenie mienia lub życia ludzi. Zabezpieczenie obiektów najlepiej powierzyć specjalistom, którzy przewidzą każdą sytuację. Wykonanie instalacji CCTV wymaga także odpowiednich uprawnień. Firmy takie jak Teleelektronik. Zakład usług teletechnicznych to doświadczone przedsiębiorstwa, które zadbają o każdy detal. Trwałość wykonania i sprawne podłączenie urządzeń to dla nich codzienność. Po zainstalowaniu systemu pracownicy uruchomią go oraz zrobią test, który ma na celu sprawdzić jakość połączenia. Poprawnie działający system jest przekazany klientowi.

Nowoczesne technologie pozwalają na zabezpieczenie obiektów zarówno w dzień, jak i w nocy. W systemach obraz może być czarno-biały i kolorowy. Ten drugi pozwala na wyłapanie większej ilości szczegółów. Odpowiedni sprzęt pozwala także na transmisję sygnału przez Internet.

Gdzie stosuje się instalacje CCTV?

Instalacje CCTV montuje się w budynkach przemysłowych oraz biurowo-magazynowych. To często stosowany system w bankach, sklepach, czy obiektach sportowych. Prawidłowe ich podłączenie wymaga precyzji i wykorzystania wysokiej jakości urządzeń. Niezbędne są kamery przemysłowe z obiektywami, uchwyty montażowe, zasilacz i przewody. Przyda się także dobrej jakości rejestrator cyfrowy z dyskiem twardym oraz wszelkie wtyczki i gniazda do przewodów. Telewizja przemysłowa powinna umożliwiać rozpoznanie zagrożenia oraz szybką reakcję.

Prawidłowa instalacja CCTV to nie tylko wysokiej klasy sprzęt, ale także dobór takich elementów, które będą wyglądały estetycznie. Należy także zadbać o kwestie informacyjne, w tym celu stosuje się w obiektach tablice.