Przedsiębiorca
31 października 2018

Soczewki kontaktowe – czy warto ich używać?

Oferta soczewek kontaktowych jest bardzo szeroka. Dzięki temu coraz więcej osób decyduje się na rezygnację z okularów i zaczyna nosić soczewki kontaktowe. Skutecznie korygują one różnego rodzaju wady wzroku, a przy tym są bardzo komfortowe. Aby dobrze pełniły swoją rolę, powinny być dobrane odpowiednio do twoich potrzeb. W tym celu należy zgłosić się do zakładu optycznego, który zajmuje się dobieraniem i sprzedażą soczewek.

Wyraźne widzenie bez oprawek! Zmień sposób patrzenia na świat

Soczewki kontaktowe to idealne rozwiązanie dla osób, które prowadzą aktywny tryb życia i noszenie okularów jest dla nich dość uciążliwe. To także alternatywa dla tych, którzy źle czują się tradycyjnych okularach i chcieliby ukryć swoją wadę wzroku. Na rynku jest dostępna bardzo szeroka oferta soczewek, więc rozwiązanie dla siebie znajdą posiadacze wszystkich wad wzroku.

Podstawową zaletą soczewek kontaktowych jest zapewnienie użytkownikowi pełnej swobody. Kąt widzenia nie jest ograniczony oprawkami, a my widzimy wyraźnie, nawet nie czując, że mamy soczewkę na oku. Dzięki temu bez żadnych ograniczeń możemy uprawiać sport czy wykonywać codzienne czynności. Soczewki świetnie sprawdzą się również podczas wycieczek i wakacyjnych wyjazdów – dzięki nim nie musimy decydować się na wyrobienie kosztownych korekcyjnych okularów przeciwsłonecznych, ponieważ wraz z soczewkami możemy użyć zwykłych okularów ze szkłami zerówkami. W okresie zimowym dzięki soczewkom pozbędziesz się problemu parujących szkieł przy zmianach temperatur. Osoby, które używają soczewek jednomyślnie potwierdzają, że są one tak wygodne, że można zapomnieć, iż ma się je na sobie.

W zależności od potrzeb, możesz zdecydować się na zakup soczewek jednodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych, kwartalnych lub rocznych.

Odmień swój wygląd

Soczewki kontaktowe to również doskonały sposób na odmianę swojego wyglądu. Z ich pomocą możesz zmienić kolor swoich oczu. Na rynku istnieje bardzo szeroki wybór kolorów soczewek, więc każdy z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Istnieją również soczewki, które nie zmieniają koloru oczu, ale ich zadaniem jest podkreślenie ich naturalnej barwy, dzięki czemu oczy są bardziej błyszczące. Niektóre soczewki wyraźnie powiększają tęczówkę, co powoduje, że nasze spojrzenie nabiera głębi, choć same oczy wyglądają bardzo naturalnie.

W wysokiej jakości soczewki kontaktowe można zaopatrzyć się w zakładzie optycznym Ostrość Wzroku w Piotrkowie Trybunalskim. Doświadczeni optometryści pomogą w doborze odpowiednich szkieł kontaktowych, abyś mógł cieszyć się komfortowym widzeniem.