Przedsiębiorca
30 listopada 2018

Solidny, trwały i estetyczny dach – profesjonalne usługi dekarskie

Bez wątpienia dach stanowi jeden z najważniejszych elementów konstrukcyjnych domu. Pokrycie musi być nie tylko solidne i trwałe, ale także szczelne, żeby zapewnić domownikom idealne warunki termiczne. Tworzeniem konstrukcji, pokryciem dachu oraz jego modernizacją zajmują się firmy dekarskie. Po czym poznać profesjonalistów? Na co zwrócić uwagę, zanim zdecydujemy się na współpracę z fachowcami? Podpowiadamy.

Dobra konstrukcja to podstawa

W domach jednorodzinnych dach powstaje najczęściej z drewnianego szkieletu, czyli z więźby dachowej. W zależności od wielkości domu oraz oczekiwań klienta możemy zdecydować się na więźbę krokwiową, jętkową lub płatwiowo-kleszczową. Najważniejsze, żeby więźba była stworzona z wysokiej klasy drewna, które będzie odporne na obciążenia. Gdy konstrukcja jest gotowa, pora na kolejne usługi dekarskie, czyli  montaż odpowiedniego pokrycia.

Pokrycie dachu

Mamy do dyspozycji bogaty wybór pokryć dachowych, które różnią się między sobą przeznaczeniem, wyglądem i sposobem montażu. Jakie rodzaje pokryć znajdziemy na rynku?

  • Dachówki – wyróżniają się wysoką jakością oraz atrakcyjnym wyglądem. Do wyboru mamy między innymi dachówki zakładkowe, zakładkowo-suwakowe i dachówki karpiówki. To rozwiązanie długotrwałe i odporne na uszkodzenia. Należy jednak pamiętać, że jeśli zależy nam na dachówkach, więźba dachowa musi zostać odpowiednio przygotowana, gdyż dachówki są najcięższym rodzajem pokrycia dachowego.
  • Blachodachówki – bardzo wytrzymałe, lekkie i łatwe w montażu. Dzięki temu jest to rozwiązanie ekonomiczne.
  • Gnoty bitumiczne – to najtańsze rozwiązanie. Gnot jest materiałem plastycznym, dzięki czemu znakomicie kryje nierówność dachu. Jest też bardzo szczelny.

Nie jesteś pewien, jaki rodzaj więźby wybrać oraz jakie pokrycie dachu będzie najlepsze? Z pomocą przyjdą eksperci z cieszącej się zaufaniem firmy Eko-Dach w Zagórzu, w województwie śląskim. Firma świadczy kompleksowe usługi dekarskie i działa na terenie całego kraju. Oferuje budowę i krycie dachu oraz remonty pokrycia dachowego.

Orynnowanie

Jeśli zależy nam na kompleksowych usługach dekarskich, wybierzmy firmę, która zajmuje się także orynnowaniem. Rynny muszą być zainstalowane w odpowiedni sposób, żeby skutecznie odprowadzać nadmiar wilgoci, który pojawia się podczas opadów deszczu bądź śniegu.

Profesjonalne usługi dekarskie są na wagę złota, zarówno przy budowie dachu, jak i jego modernizacji. Dlatego wybierzmy firmę, która cieszy się zaufaniem klientów i dba, o najwyższą jakość stosowanych materiałów.