Stojak typu L Przedsiębiorca
11 października 2021

Stojak typu L – charakterystyka

W branży stolarki otworowej i szkła ogromną rolę odgrywa bezpieczne magazynowanie i transportowanie okien, drzwi i innych metalowych bądź szklanych elementów przy jednoczesnym zredukowaniu ryzyka ich uszkodzenia i zniszczenia. Najlepiej w tym celu sprawdzają się odpowiednio dobrane stojaki typu L. Sprawdź, czym się one charakteryzują oraz jakie znajdują zastosowanie w działalności handlowej i przemysłowej.

Stojaki typu L – funkcjonalne i wytrzymałe

Wśród stojaków transportowych na ogół wyróżnia się modele typu A i L. Pierwsze z nich to produkty dwustronne, na których towar rozmieszczony jest równomiernie na obu powierzchniach załadowczych. Drugie to stojaki typu L, jednostronne modele wykonane z najwyższej klasy materiałów (głównie stali), co sprawia, że są one wytrzymałe oraz odporne na rozmaite uszkodzenia mechaniczne. Solidna konstrukcja sprawia, że stojaki są produktem do wieloletniego użytkowania. Estetyczne wykończenia za pomocą ocynku ogniowego lub malowania natryskowego zapewniają konstrukcji atrakcyjny wygląd oraz zwiększają poziom jej trwałości.

Najważniejsze zalety stojaków typu L

Niewątpliwą zaletą stojaków typu L są praktyczne powierzchnie robocze, pokryte dedykowanym profilem gumowym, który chroni i stabilizuje ładunek na konstrukcji. Możliwość zastosowania pasów transportowych zabezpiecza towar przed przypadkowym przemieszczeniem się w trakcie transportu.

Większość modeli oferowanych przez GK-Product została wyposażona w kilka funkcjonalnych uchwytów, które mogą spełniać różnego rodzaju funkcje. Jedne z nich odgrywają bardzo ważną rolę przy podnoszeniu konstrukcji dźwigiem albo suwnicą, inne umożliwiają jej wygodny transport przy użyciu wózka widłowego, a jeszcze kolejne umożliwiają wygodne zabezpieczenie ładunku pasami transportowymi.

Modele jezdne wyposażone są w praktyczne zestawy kołowe, najczęściej ze skrętnymi kołami poliamidowymi. To gwarantuje konstrukcjom mobilność na najwyższym poziomie.