Wejście do budynku na kartę Przedsiębiorca
12 listopada 2021

Systemy kontroli dostępu jako rozwiązania dla firm

Wejścia do budynków z reguły kontrolowane są przez zamki, klucze czy domofony. To jednak nie zawsze dobre rozwiązanie. O ile sprawdza się ono w przypadku bloków mieszkalnych, tak jeżeli chodzi o firmy, warto zatroszczyć się o wyższy poziom bezpieczeństwa. Najlepszym rozwiązaniem jest system kontroli dostępu, który swoją funkcjonalnością znacznie przewyższa pozostałe opcje. Dlaczego to najlepszy z możliwych wariantów?

Jak działa i z czego składa się system kontroli dostępu?

Każdy system kontroli dostępu składa się przynajmniej z dwóch urządzeń. Pierwsze z nich to czytniki kart, skanery czy szyfratory, które odpowiadają za dostęp do konkretnych stref. Drugie natomiast umożliwiają wejście do środka, a są to m.in.: szlabany, rygle, zamki elektryczne, bramki. Identyfikowanie użytkowników może się odbywać na różnych zasadach.

Najprostszy w użyciu jest szyfrator numeryczny. Dostęp do konkretnego pomieszczenia można uzyskać po wpisaniu na klawiaturze kodu. Skuteczniejszą opcją może okazać się użycie specjalnych kart z kodem kreskowym, kart magnetycznych, czipowanych albo zbliżeniowych. Przykłada się je do czytnika, a wtedy następuje odblokowanie drzwi. Najbardziej zaawansowanym systemem zabezpieczeń jest czytnik biometryczny posiadający skaner. Może on odczytywać przykładowo linie papilarne, tęczówkę czy siatkówkę oka.

Systemy kontroli dostępu wysokiej jakości oferuje m.in. firma Krysta z Piaseczna. Wyposaża ona w sprzęt nie tylko przedsiębiorców, ale również klientów indywidualnych. Główne sfery działalności firmy to automatyka i kontrola dostępu.

System kontroli dostępu dla firm jako najlepsze rozwiązanie

Bezpieczeństwo w przedsiębiorstwie jest sprawą naczelną. Z pomocą systemu kontroli dostępu nie jest to trudne do osiągnięcia. Dzięki jego zastosowaniu możliwe jest zabezpieczenie każdego przejścia w firmie. Tylko osoby, które zarządzają przedsiębiorstwem, będą mogły decydować o tym, kto zyska dostęp do konkretnych pomieszczeń. Za pomocą  systemu kontroli dostępu można także określać harmonogramy wstępu. Znajdują one coraz szersze zastosowanie nie tylko w różnego rodzaju przedsiębiorstwach, ale także w szpitalach czy urzędach, gdzie bardzo często bywają pacjenci lub petenci. W ten sposób ma się pewność, że nie dostaną się oni do nieodpowiedniego miejsca.

Każda firma, niezależnie od rodzaju prowadzonej działalności, powinna zakupić system kontroli dostępu. Nie zawsze trzeba inwestować w najdroższe rozwiązania. W sprawie wyboru warto zgłosić się do specjalistów.