Przedsiębiorca
27 marca 2019

Ubezpieczenia w mieszkaniach – na co warto zwrócić uwagę?

Mieszkanie jest miejscem, w którym znajduje się wiele cennych przedmiotów. Mowa tu nie tylko o biżuterii, czy działach sztuki, ale także o sprzęcie elektronicznym i innym drogim wyposażeniu. Nie można również nie wspomnieć o przedmiotach, które mimo tego, że nie są cenne, mają ogromną wartość sentymentalną. Dlatego właśnie warto pomyśleć o odpowiednim ubezpieczeniu przed zagrożeniami, których w mieszkaniu może czaić się sporo.

Najczęstsze awarie w mieszkaniach

W wielu budynkach, szczególnie tych, które mają już swoje lata, spora zagrożenie stanowią przestarzałe instalacje. Mowa tu zarówno o instalacji elektrycznej, gazowej, jak i kanalizacyjnej. Co może się stać? Instalacje elektryczne starego typu nie są przystosowane do sporych obciążeń i zapotrzebowania, którego wymaga współczesny sprzęt elektroniczny. Prowadzi to bezpośrednio do zwarcia w instalacji. W skrajnych przypadkach zwarcie to może stać się przyczyną pożaru. Ogień, ogólnie rzecz ujmując, może pojawić się również przy nieszczelnej instalacji gazowej. Wydobywający się ze strych rur gaz nawet w małych ilościach stanowi niebezpieczeństwo zarówno dla ludzi, jak i dla wyposażenia mieszkania. Zły stan instalacji kanalizacyjnej zazwyczaj doprowadza do zalania mieszkania. Aby zabezpieczyć się przed przykrymi skutkami tego typu zdarzeń, warto pomyśleć o odpowiednio dopasowanym ubezpieczeniu. Wśród wielu dostępnych firm, najlepiej zaufać tym najlepszym. Zdecydowanie zalicza się do nich firma ubezpieczeniowa prowadzona przez Mariana Barana. Dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu agencja od lat zapewnia klientom łatwy dostęp do najatrakcyjniejszych cenowo oraz indywidualnie przygotowanych polis. Klienci mogą liczyć nie tylko na miłą obsługę, ale także na rzetelne doradztwo. Wykwalifikowana kadra pracownicza z pewnością pomoże wybrać dokładnie to, czego oczekuje klient. Co jeszcze może być zagrożeniem dla wartościowych przedmiotów znajdujących się w mieszkaniu?

Ubezpieczenie przed włamaniem

Mieszkania i domy są również narażone na włamania. Niestety w niektórych przypadkach nie są w stanie pomóc nawet najlepsze systemy alarmowe i antywłamaniowe. W bardzo krótkim czasie można stracić w ten sposób cały dorobek życia. Ubezpieczenie mieszkania przed włamaniem jest ważne z tego względu, że gdy dojdzie już do najgorszego, nie trzeba zaczynać wszystkiego od nowa. Po zakończeniu postępowania dowodowego można liczyć na wypłatę środków z ubezpieczalni. Agencje ubezpieczeniowe dają swoim klientom również możliwość ubezpieczenia piwnic, strychów, czy garaży. Jasne zapisy, bez ukrytych kruczków prawnych powodują, że wszyscy zainteresowani mają pewność najwyższej jakości obsługi.