materialy-reklamowe-ulotki Przedsiębiorca
1 maja 2017

Ulotki sposobem na dotarcie do każdego

Reklama i marketing to dziedziny, które rozwijają się bardzo szybko. Ulotki to nadal sprawdzony i prosty sposób na dotarcie do szerokiego grona odbiorców. Ich niepodważalną zaletą jest niska cena za sztukę.

Zainteresuj odbiorców

Zaprojektowanie, wydrukowanie oraz roznoszenie ulotek to świetny sposób na reklamę nie tylko dla dużych, ale także dla mniejszych firm. Można działać zarówno lokalnie, np. na terenie gminy, miasta, jak i na większym obszarze.

Aby osoby, które dostają ulotkę do ręki, nie zrezygnowały z jej wyrzucenia od razu, należy zadbać o jej odpowiednią formę graficzną. Do dyspozycji masz niewielką objętość. Zainteresuj potencjalnego klienta i zrób to świadomie. Postaw na jedno główne zdjęcie lub grafikę oraz hasło reklamowe najlepiej dużą, przejrzystą czcionką. Zwróć uwagę na polskie litery, to jeden z powtarzalnych błędów przy projektowaniu ulotek.

Główne elementy ulotki powinny być widoczne i przykuć uwagę od razu. Grafika jest ważniejsza niż hasło reklamowe, bo to tam odbiorcy kierują najpierw wzrok. Hasło i obraz nie mogą odstraszać, a powinny zachęcić do przeczytania informacji drobniejszym drukiem. Tam należy umieścić wszystkie ważne, merytorycznie wyselekcjonowane informacje. Przekaż tylko najważniejsze z nich, najlepiej w punktach albo hasłach, aby czytanie ulotki nie męczyło odbiorcy.

Atrakcyjność i dotarcie do celu

Urozmaić tekst drobnymi elementami graficznymi, strzałkami albo wypunktowaniami, aby stworzyć atrakcyjniejszą ulotkę. Pamiętaj także o umieszczeniu logotypu i użyciu odpowiedniej kolorystyki. Intensywne kolory są dobrym rozwiązaniem, ale nie należy przesadzać. Żółte litery na czerwonym tle nie będą wyglądały dobrze.

Oprócz projektowania ważne jest także to, aby ulotki trafiły do potencjalnych klientów. Martwisz się, że nie dotrzesz do odpowiedniej grupy odbiorców? Nie wiesz, jak się za to zabrać? Zleć to profesjonalnej firmie, takiej jak Szpunar. Dystrybucja, która kolportażem ulotek zajmuje się od wielu lat. Z dbałością działa na terenie całego województwa, docierając do każdego. Oczywiście wszelkie warunki ustala się indywidualnie, w zależności od charakteru firmy czy instytucji. Przemyśl to wraz ze specjalistami dokładnie, aby np. ulotki sklepu z alkoholem nie trafiły do poczekalni przychodni.

Dzięki raportowaniu wykonanej pracy masz pewność, że Twoje ulotki pojawiły się tam, gdzie powinny.

Jeśli masz już projekt ulotki i wiesz, do kogo ona trafi, wybierz także odpowiedni papier, na którym będziesz drukować ulotki. Weź pod uwagę, w jakich rękach mogą się znaleźć. Szorstkie lub cienkie jak papier materiały reklamowe nie przykują uwagi.

Ulotka to standardowa reklama, którą możesz poszerzyć o katalogi oraz gazetki reklamowe, a wraz z doświadczoną firmą ustalić ich dostawę do konkretnej grupy odbiorców.