Przedsiębiorca
17 maja 2019

W jaki sposób działają porównywarki kantorów?

Kursy walut są bardzo zmienne, dlatego nie jest łatwo stwierdzić, który kantor w danym momencie ma najlepszą ofertę. Porównywarki kantorów ułatwiają to zadanie. Już nie musimy urządzać sobie wycieczek od kantoru do kantoru i notować skrupulatnie kursów z umieszczonych w nich tablic lub przeszukiwać oferty na stronach internetowych. Porównywarki prezentują kursy walut w kantorach np. danego miasta, a także w kantorach internetowych.

Po co nam porównywarki?

Kantory internetowe – podobnie jak stacjonarne, z których wywodzi się usługa wymiany walut online – konkurują ze sobą i starają się przyciągnąć do siebie klientów, jak najbardziej korzystnymi ofertami kursów. Przy tym chcą również zarobić. Dlatego różnice w kursach pomiędzy poszczególnymi kantorami on-line mogą wahać się nawet o kilka groszy. Może wydawać się, że nie jest to dużo, ale jeśli wykonujemy wiele transakcji lub transakcje dotyczą wysokich kwot, to w szerszej skali oszczędności mogą być znaczne.

Jak mówi ekspert z kantoru internetowego Centnet.pl:

W przypadku większości kantorów online, poszczególne wartości walut dostępne są na stronach internetowych i aktualizowane na bieżąco. W naszym kantorze aktualizacja odbywa się co kilka sekund. Aby porównać oferty różnych firm, można skorzystać z popularnych porównywarek kantorów internetowych, które na bieżąco przeczesują oferty w internecie i aktualizują dane.

Co można porównać?

Decydując się na wymianę walut w internecie, nie jesteśmy więc zmuszeni do żmudnego przeszukiwania stron internetowych oraz samodzielnych analiz w celu odnalezienia najlepszej oferty. Od tego są właśnie wyszukiwarki i porównywarki kantorów. Te serwisy internetowe, działają na podobnej zasadzie, jak porównywarki cen produktów w różnych sklepach internetowych. Dają możliwość szukania produktów według naszych preferencji, w tym przede wszystkich cenowych.

Użytkownik wpisuje w narzędzie kwotę oraz wskazuje, jaką walutę wymienia i w jakiej walucie ma nastąpić wypłata. Porównywarki kantorów zezwalają opcjonalnie na zaznaczenie banku, z którego dokonany będzie przelew. Po wpisaniu danych porównywarka pokazuje listę kantorów spełniających dane kryteria. Wyszczególnia kursy walut w poszczególnych kantorach oraz wszelkie koszty dodatkowe, jakie może ponieść użytkownik, w postaci prowizji od przeprowadzonych transakcji oraz kosztów wykonania przelewu. Liczne porównywarki informują również, jaka będzie kwota oszczędności na wymianie w kantorze w porównaniu z wymianą po kursie najpopularniejszych banków.

Dzięki porównywarce kantorów możemy skorzystać z usług takiego kantoru, który ma najatrakcyjniejsze warunki i zaoszczędzić pieniądze.