Automat vendingowy Przedsiębiorca
16 grudnia 2020

W jakich miejscach można spotkać automaty vendingowe?

Automaty vendingowe stają się coraz popularniejszym elementem krajobrazu. Nic dziwnego – są wygodne w obsłudze, mogą być postawione niemal wszędzie, a do tego oferują szeroki wybór przekąsek oraz ciepłych i zimnych napojów. Możemy spotkać je w wielu miejscach, choć są takie, które są szczególnie opłacalne. Sprawdźmy, gdzie najczęściej możemy spotkać automaty vendingowe.

W miejscu pracy

Nie każde biuro lub przedsiębiorstwo może pozwolić sobie na stworzenie kuchni albo stołówki dla pracowników, w której będą mogli zakupić lub przyrządzić sobie ciepłe napoje typu kawa czy herbata. Dlatego automaty vendingowe coraz częściej możemy spotkać w miejscach pracy. Automat z przekąskami, gotowymi daniami, które wystarczy zalać wodą lub kawą i herbatą to nie tylko miejsce, w którym można zakupić coś na ząb, ale równie często miejsce spotkań oraz rozmów pracowników. Wystarczy niewielki stolik i kanapa, by pracownicy mogli przysiąść na chwilę, wypić kawę i poplotkować. Każdemu należy się chwila przerwy.

Na uczelni i w szkole

Lekcje lub zajęcia trwają nieraz wiele godzin. O ile uczniowie i studenci uczący się w trybie stacjonarnym zwykle mają do dyspozycji szkolny sklepik lub uczelniany bar, o tyle studenci zaoczni lub wieczorowi nie mają takiej możliwości. Jedyną możliwością zakupu ciepłego napoju lub przekąski jest automat vendingowy.

Warto wspomnieć, że w szkołach mogą być sprzedawane jedynie produkty zdrowe, o niskiej zawartości cukru. Maszyny z przekąskami kojarzą się głównie z niezdrowymi batonikami i napojami? Wiele się zmieniło – obecnie mogą się w nich znaleźć również zdrowe produkty pełnoziarniste, orzechy i bakalie, a także napoje bez dodatku cukru, soki owocowe lub po prostu woda. Maszyny ze zdrową żywnością oferuje firma Batex, dystrybutor automatów do kawy i maszyn do przekąsek.

Na dworcach, stacjach i lotniskach

W jakich miejscach można spotkać ludzi przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu? Na dworcach kolejowych, autobusowych, lotniskach, stacjach metra, kolejki podmiejskiej i innych. Podróżni śpieszą się do pracy, do szkoły lub czekają na opóźniony transport – a tym samym często potrzebują czegoś do picia, do zjedzenia w biegu lub na rozgrzewkę i dla zminimalizowania głodu spowodowanego wydłużoną podróżą. Stąd automaty vendingowe bardzo często możemy spotkać właśnie w tych miejscach. Niewątpliwą zaletą jest fakt, że są dostępne przez całą dobę i w każdy dzień tygodnia, a więc skorzystać mogą z nich również podróżni, którzy pojawiają się na stacji albo  lotnisku w nietypowych porach: bardzo wcześnie rano lub w środku nocy.

W centrach handlowych i sklepach detalicznych

Duże centra handlowe to również dużo ludzi – a tym samym związane z tym kolejki. Jeśli zależy nam na szybkich zakupach i nie chcemy stać w kolejce do kasy z jednym napojem lub batonikiem, poszukajmy automatu z przekąskami. Raczej nie będzie przed nią kolejki, a nawet jeśli kilka osób wpadnie na ten sam pomysł – zakupy pójdą zdecydowanie szybciej niż w supermarkecie.

Automaty pojawiają się również w sklepach wielkopowierzchniowych, na przykład z materiałami budowlanymi lub elektroniką. W przypadku, kiedy klienci zgłodnieją lub poczują pragnienie, mogą podejść do maszyny i zakupić wybraną przekąskę, bez konieczności stania przy kasie. To zdecydowanie łatwiejsze rozwiązanie zarówno dla klientów, jak i dla sklepu.

W szpitalach, przychodniach i poczekalniach w gabinetach lekarskich

Nikt nie lubi spędzać czasu w kolejkach do lekarza. Niestety czasami jest to konieczne. Oczekiwanie z pewnością umili maszyna vendingowa zlokalizowana w poczekalni. Gorące napoje lub przekąski pozwolą na chwilowe powstrzymanie uczucia głodu. Należy tylko pamiętać, że w przypadku badań, które muszą być wykonane na czczo posiłek spożyć dopiero po wyjściu z gabinetu lekarskiego.

W hotelach, hostelach i innych obiektach noclegowych

Czasem goście wymeldowują się tak wcześnie, że hotelowa restauracja jest jeszcze zamknięta. Dla niektórych gorąca kawa przed wyjściem to jednak konieczność. Osoby, które nie wyobrażają sobie poranka bez gorącej kawy, z pewnością docenią obecność automatu z tym pobudzającym napojem. Do tego słodka przekąska i można ruszyć na zwiedzanie lub w dalszą podróż.