Przedsiębiorca
11 stycznia 2019

W jakie sprzęty biurowe warto wyposażyć biuro?

Podczas codziennej pracy w każdym biurze wykorzystywane są różnego rodzaju sprzęty biurowe. Pośród nich zaś są takie, bez których biuro nie może sprawnie funkcjonować oraz takie, których obecność nie jest konieczna, ale usprawnia jego działanie. W naszym artykule podpowiadamy, w jakie sprzęty biurowe zdecydowanie warto zainwestować i mieć na wyposażeniu biura.

Biurowy „must have”

Do zestawu urządzeń, które są obowiązkowe na liście sprzętu biurowego, z pewnością zaliczamy drukarki, skanery oraz kserokopiarki. W zależności od wielkości biura i liczby jego pracowników oraz branży, w jakiej nasza firma pracuje, możemy inwestować w osobne urządzenia bądź w jedno urządzenie wielofunkcyjne, które łączy w sobie funkcje drukarki, skanera oraz kserokopiarki.

Drukarka, która sprawdzi się w biurze to drukarka laserowa. Drukarka atramentowa stanowi bowiem urządzenie, które przeznaczone jest do użytku domowego. Do wyboru mamy drukarkę laserową monochromatyczną lub kolorową. Zazwyczaj większość dokumentów w biurach drukujemy w wersji czarno-białej. Nie ma potrzeby więc uszczuplać firmowego budżetu i wydawać wysokich kwot na drukarkę kolorową. Chyba że w naszej branży zachodzi konieczność druku kolorowego, wówczas nie ma wątpliwości co do wyboru.

Jeśli skaner do biura to najlepiej skaner płaski lub skaner szczelinowy, jeśli w biurze zachodzi potrzeba skanowania wielu dokumentów każdego dnia. Budowa skanera szczelinowego pozwala bowiem na skanowanie dziesiątek, jeżeli nie setek dokumentów na minutę.

Dobra kopiarka do biura zaś to kopiarka, która jest wydajna, energooszczędna oraz niezawodna. Warto więc wybierać spośród modeli, które drukują bezpośrednio z zewnętrznych nośników pamięci, posiadają sieciowe połączenie bezprzewodowe Wi – Fi z takimi urządzeniami jak smartfon, tablet czy laptop. Obecnie, po wejściu w życie RODO, warto również zwrócić uwagę na to, czy kopiarki dają możliwość zabezpieczenia wydruków przed dostępem dla osób trzecich.

A jak jest w przypadku kserokopiarek?

Jak tłumaczy nasz rozmówca z firmy Grafix-Bis w Szczecinie, która specjalizuje się w sprzedaży wysokiej jakości sprzętów biurowych:

Kserokopiarki stanowią ważny element wyposażenia biura. Dlatego nowoczesne kserokopiarki charakteryzuje niezawodność oraz interesujący wygląd. Dzięki temu doskonale sprawdzają się w pracy oraz dobrze prezentują w biurowych wnętrzach. Ponadto współczesne kserokopiarki posiadają liczne funkcje, które optymalizują ich pracę oraz dają możliwość dostosowania poszczególnych parametrów do potrzeb firmy. Są również łatwe w obsłudze, szybkie i wyróżniają się doskonałą rozdzielczość wydruku. W naszej firmie oferujemy drukarki niemieckiego producenta Develop, gdyż łączą one w sobie wszystkie wymienione wyżej cechy.

W jakie sprzęty jeszcze warto inwestować?

Na wyposażeniu biura zdecydowanie warto posiadać również niszczarkę. Pomoże ona pracownikom biura skutecznie pozbywać się niepotrzebnych dokumentów przy jednoczesnym dbaniu o poufność informacji. Jeśli zdecydujesz się na niszczarkę, to przy jej zakupie należy zwrócić uwagę na takie parametry jak: ilość kartek, które jest ona w stanie jednorazowo zniszczyć, poziom bezpieczeństwa jaki oferuje urządzenie, pojemność kosza na ścinki oraz szerokość szczeliny wejściowej. W zależności od poziomu bezpieczeństwa danych, jakiego wymaga charakter działalności firmy warto również zwrócić uwagę na to, czy spełnia ona wymagane normy, określone w RODO.

Risograf to wysokowydajne, wielofunkcyjne cyfrowe urządzenie drukujące.
Łączy ono w sobie trzy podstawowe procesy: skanowanie, tworzenie matrycy i szybki druk. Urządzenie to wyróżnia się łatwością obsługi kserografu, ekonomicznością powielacza i wytrzymałością maszyny offsetowej. Można powiedzieć, iż Risograf stanowi sprzęt biurowy, który najlepiej sprawdzi się przy problematycznych nakładach, które są zbyt duże dla kserografu, a jednocześnie za małe, aby opłacało się je wykonywać w systemie offset. Ten uniwersalny i szybki system świetnie sprawdzi się zatem w biurach, w których nakłady zazwyczaj wynoszą od 20 do 4000 wydruków bądź kopii.