wagi Przedsiębiorca
20 czerwca 2017

Wagi specjalistyczne – do profesjonalnych zastosowań

W sklepie, w hurtowni i w laboratorium – wszędzie tam nie może zabraknąć wagi. Do każdego z tych zastosowań potrzebne jednak będzie urządzenie innego typu. Waga wadze nierówna, w zależności od tego, do czego będziemy jej używać, powinniśmy wybrać inne rozwiązanie. Zawsze jednak ważne jest, żeby nasza waga była solidna i precyzyjna – dzięki temu pozwoli wykonać dokładny pomiar.

Wagi laboratoryjne i apteczne

To wagi, które powinny wyróżniać się niezwykłą czułością i precyzją pomiaru. Takie wagi stosuje się w wielu różnych miejscach – nie tylko w laboratorium, ale także na przykład u jubilera. Najdokładniejszymi wagami są wagi analityczne, jak mówi przedstawiciel firmy Torfbud.

– Dokładność pomiaru, którą można osiągnąć na tego rodzaju urządzeniach to w większości przypadków 0,1 mg, a czasem nawet 0,01 mg. W celu otrzymywania dokładnych wyników z tego rodzaju sprzętu niezbędne są prawidłowe warunki środowiskowe utrzymywane w miejscu ustawienia wagi, takie jak stół antywibracyjny, odpowiednia temperatura i wilgotność – wyjaśnia przedstawiciel przedsiębiorstwa. Bardzo specyficznym produktem są także wagi jubilerskie – wymogi, które ich dotyczą, są szczegółowo określone w przepisach prawa. Specyficzne i bardzo dokładne wagi znajdziemy także w aptekach – je również znajdziemy w ofercie firmy Torfbud, z którą możemy się zapoznać, oglądając ten krótki film:

 

Wagi specjalistyczne przemysłowe

Innym rodzajem wag specjalistycznych są wagi przemysłowe. Występują one w bardzo wielu różnych typach – są wagi fundamentowe, które umieszcza się w podłożu, wagi hakowe, których używa się do ważenia podwieszonego towaru, wagi paletowe, najazdowe, kolejkowe i wiele, wiele innych. Każda z nich jest przeznaczona do innych specjalistycznych zastosowań, a wszystkie je znajdziemy w ofercie wspomnianej wyżej firmy Torfbud, która – co warto podkreślić – zajmuje się nie tylko sprzedażą, ale także serwisem i naprawą wag specjalistycznych.

Wagi sklepowe

To wagi, które chyba spotykamy najczęściej – mamy z nimi do czynienia prawie zawsze, kiedy wybieramy się na zakupy. W wersji podstawowej znajdziemy je w każdym warzywniaku czy sklepie mięsnym. W dużych hipermarketach częściej pojawiają się wagi do boksów kasowych, które są montowane bezpośrednio w blacie i pozwalają wygodnie ważyć wszystkie produkty kasjerowi, dzięki czemu my nie musimy się już zajmować szukaniem wagi, kiedy kupujemy warzywa czy cukierki.