Przedsiębiorca
12 września 2017

Na wakacje autokarem – tani i popularny sposób na podróżowanie

Autokar pozwala na niedrogie i dość komfortowe podróżowanie na małe i nieco większe odległości, dlatego wycieczki autokarowe wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością. Wiele osób w ten sposób wyjeżdża na wakacje lub krótsze, kilkudniowe wypady. Jakie są wady, a jakie zalety wycieczki autokarem? Co zrobić, by podróż minęła spokojnie i przyjemnie? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w naszym artykule.

Na każdą kieszeń

Biura podróży, które organizują wycieczki autokarem, czy to w ciekawe zakątki Polski, czy za granicę, nigdy nie narzekają na brak klientów. Wynika to z tego, że tego rodzaju wakacje są po prostu tańsze niż wczasy, na które polecimy samolotem. Co prawda podróż autokarem jest bardziej mecząca i dłuższa niż lot samolotem, warto jednak poświęcić trochę więcej czasu na podróż, jeśli pozwala nam to zaoszczędzić sporo pieniędzy. Nowoczesne, zadbane autokary są naprawdę bardzo komfortowe, dlatego nawet wielogodzinna podróż takim pojazdem może być przyjemna.

Autokary, którymi przewozimy klientów, poddawane są regularnym przeglądom, dzięki czemu możemy zagwarantować ich niezawodność. Podróże naszymi autokarami są wygodne, bo każdy pojazd został wyposażony w toaletę, odtwarzacz DVD, klimatyzację, barek, odchylane i rozsuwane siedzenia. Zatrudniamy kadrę kilkunastu doświadczonych kierowców, którzy dowiozą swoich pasażerów szybko i bezpiecznie do celu. Posiadają oni odpowiedni staż i niezbędne uprawnienia do przewozu osób. Każdy nasz klient objęty jest pełnym ubezpieczeniem NW – zapewnia właściciel firmy Czapliccy Beata, Krzysztof.

Korzystając z usług tej firmy możemy mieć pewność, że bezpiecznie dotrzemy na miejsce. Przedsiębiorstwo chętnie współpracuje z różnymi biurami podróży. Bezpieczeństwo to dla nich podstawa, co obrazuje ten film:

Jak przetrwać podróż?

Przygotowując się na dłuższą podróż autokarem, koniecznie weźmy ze sobą wygodną, małą poduszkę i niewielki, lekki kocyk albo dużą bluzę, którą będziemy mogli się okryć. Warto też mieć ze sobą coś interesującego do czytania – książki najlepiej zabrać w formie e-booków, dzięki czemu nie będą zajmować za wiele miejsca. Naładowana bateria smartfona, power-bank, pozwalający w razie potrzeby go podładować, słuchawki i ulubiona muzyka, także umilą nam podróż. Jeśli nie jedziemy samotnie, tylko z rodziną lub przyjaciółmi, koniecznie zaplanujmy jakieś gry i zabawy, które uprzyjemnią nam podróż. Zawsze świetnie w takiej sytuacji sprawdzają się zwykłe karty. Można też wziąć turystyczną wersję popularnych scrabbli. Jeśli w autokarze jest sporo przestrzeni, a nasze miejsca są umieszczone naprzeciwko siebie, świetnie sprawdzą się też kalambury. W podróż koniecznie zabierzmy także przekąski, które będą łatwe w jedzeniu, nie pobrudzą nas i nie będą zbyt intensywnie pachnieć. Sprawdzą się owoce, ciasteczka zbożowe i inne tego typu produkty.