francuskie-samochody-do-naprawy Przedsiębiorca
12 września 2017

We francuskich autach można się zakochać. Jak o nie dbać? Poradnik

Francuskie samochody wyróżniają się przede wszystkim przepięknym designem. Pojazdy produkowane we Francji doskonale trafiają w gusta bardzo wielu osób. Przez lata, niestety, uchodziły one za bardzo awaryjne – dziś na szczęście to się zmieniło, dlatego coraz częściej kupujemy auta z Francji, nie bojąc się awarii. Jeśli jednak chcemy, by taki samochód dobrze nam służył, musimy odpowiednio o niego dbać. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Co zużywa się najszybciej?

Każdy samochód od czasu do czasu wymaga serwisowania. Podczas użytkowania auta pewne jego elementy po prostu w zupełnie naturalny sposób się zużywają – tak samo w autach francuskich marek, jak i we wszystkich innych. Najbardziej narażone na zużycie są takie elementy jak opony, tarcze i klocki hamulcowe, niektóre elementy zawieszenia, a także żarówki. W ramach podstawowej konserwacji auta, trzeba też pamiętać o regularnej wymianie filtrów, olejów, płynu hamulcowego i pasków rozrządu. Jeśli nie będziemy zapominać o tych podstawach, możemy być pewni, że samochód będzie dobrze działać. Niektóre z tych rzeczy możemy wymieniać samodzielnie, jeśli jednak nie mamy smykałki do motoryzacji, a chcemy mieć pewność, że wszystko zostanie zrobione jak należy, w celu wymiany oleju i innych tego rodzaju prac wybierzmy się do mechanika – najlepiej takiego, który specjalizuje się w naprawach pojazdów francuskich marek.

Od młodości fascynowała mnie innowacyjność francuskiego przemysłu motoryzacyjnego, który na przestrzeni kilkudziesięciu lat działalności stworzył wiele innowacyjnych i pionierskich rozwiązań. Do dnia dzisiejszego pozostałem wierny swojej młodzieńczej pasji. Zdobyte doświadczenie pozwala mi zawsze gwarantować fachową i profesjonalną pomoc. Wiem, że moi klienci są zadowoleni z mojej pracy – dają temu wyraz systematycznymi powrotami do mego serwisu – mówi właściciel warsztatu samochodowego Piórek Jacek. Serwis Peugeot, Citroen.

Dowodem na jego słowa jest ten filmik:

Poważniejsze problemy

Kiedy w naszym samochodzie zdarzy się poważniejsza awaria, wspomniany zakład mechaniczny także będzie bardzo pomocny. Dzięki dobrej znajomości specyfiki samochodów marek z Francji, mechanik bez większego trudu dokona nawet bardzo poważnych napraw aut francuskich. Możemy się tu zgłosić z uszkodzoną skrzynią biegów czy z zatartym silnikiem. Warto wybierać zakłady mechaniczne o wąskiej specjalizacji, bo to daje nam gwarancję, że pracujące tam osoby naprawdę znają się na konkretnym typie pojazdów. Dlatego naprawę naszego francuskiego samochodu powierzmy komuś, kto jest fachowcem od usuwania usterek w samochodach tamtejszych marek.