Przedsiębiorca
20 kwietnia 2022

Wiedza i umiejętności kluczem do sukcesu zawodowego – sprawdź ten sposób

Bez wątpienia, najważniejszą rzeczą w dążeniu do sukcesu w dzisiejszych czasach jest wiedza. I to nie tylko ta specjalistyczna, dotycząca dziedziny, która jest stałym elementem naszego życia zawodowego. Bardzo ważne jest poznanie siebie, dotarcie do wewnętrznych ograniczeń i ich przezwyciężenie. Świetnym sposobem pozyskiwania tego typu wskazówek jest czytanie specjalistycznej literatury, a jeszcze lepszym – słuchanie książek w postaci audiobooków. Jak mogą one pomóc w samorozwoju?

Poznaj podstawy psychologii

Psychologia jako nauka zyskuje na znaczeniu od wielu lat. Zrozumienie mechanizmów kierujących zachowaniem ludzi, które często są efektem działania podświadomości to pierwszy krok do zmiany własnych nawyków. Potem tylko trzeba znaleźć ich przyczynę i ją wyeliminować.

Świetną bazą do rozpoczęcia przygody z psychologią jest książka, wydana w formie autorskiego audiobooka pt. „PSYCHOefekty. 50 zjawisk psychologicznych, które wpływają na Twoje życie” Kamila Zielińskiego. Opisuje ona 50 najpopularniejszych zjawisk, które dotyczą każdej myślącej, a przede wszystkim – czującej osoby. Niezwykle przystępna jest sama konstrukcja pozycji, bo autor podzielił ją na identyczne rozdziały, każdy z nich poświęcając osobnemu zagadnieniu. Zaczynają się one od krótkiego wprowadzenia, opisującego ogólny zarys zjawiska. Potem słuchacz dostaje wiedzę w czystej postaci, wraz z dogłębną analizą.

Najważniejsze, z punktu widzenia rozwoju osobistego, paragrafy każdego rozdziału dotyczą zastosowania pozyskanych informacji w życiu. Na sam koniec Kamil Zieliński zamieszcza obszerną bibliografię, stanowiącą doskonały wykaz treści dla osób chcących dowiedzieć się więcej na konkretny temat. Audiobook „PSYCHOefekty. 50 zjawisk psychologicznych, które wpływają na Twoje życie” dostępny jest w ramach abonamentu na platformie Storytel.

Zacznij żyć szczęśliwie!

Własne szczęście to podstawa spokojnego życia prywatnego i zawodowego. Osoba, która ma wsparcie w rodzinie, przyjaciołach, a także w pełni akceptuje siebie jest na najlepszej drodze do osiągania sukcesów. Jednak nierzadko zdarza się, że przytłaczają nas pesymistyczne myśli, które blokują wszelkie możliwe zmiany.

„Uwierz w siebie i działaj. Pokonaj wątpliwości, zostaw przeszłość za sobą i odkryj swój potencjał” Braina Tracy’ego i Christiny Stein to pierwszy krok do nowego otwarcia we własnym życiu. Audiobook pokazuje, jak nawet drobne zmiany mogą znacząco wpłynąć na pozytywne nastawienie do rzeczywistości, przynosząc przy tym większą satysfakcję z podejmowanych działań. W każdym z nas skupiona jest ogromna energia, którą trzeba tylko umiejętnie wyzwolić!

Słuchacz dostaje zestaw konkretnych wskazówek, popartych specjalistyczną wiedzą z zakresu psychologii, jak pokonać dosięgające nas na co dzień ograniczenia. Dzięki tej książce każdy może stać się osobą odporną na nieuniknione niepowodzenia, w pełni kontrolującą swoje myśli i zachowania, pozbawioną krzywdzących wzorców myślowych. Po jej przesłuchaniu nikt nie chce wracać do dawnej wersji siebie – wszyscy odbiorcy otwierają zupełnie nowy rozdział swojego życia.

„Uwierz w siebie i działaj. Pokonaj wątpliwości, zostaw przeszłość za sobą i odkryj swój potencjał” to pozycja obowiązkowa w temacie samorozwoju, dostępna dla abonentów Storytel. Lektorem, przybliżającym użytkownikom tajniki odkrywania własnego szczęścia jest Jakub Urlich.

Dotrzyj do podświadomości

W podświadomości drzemie ogromna siła. Dzięki coraz nowszym badaniom naukowym dowiadujemy się, że nie jest to tylko część psychiki odpowiedzialna za podtrzymywanie podstawowych funkcji życiowych. Buduje ona także schemat naszego postępowania w wielu sytuacjach. Za przykład niech posłuży tzw. pierwsze wrażenie – kilka sekund na początku odpowiada za późniejsze postrzeganie drugiej osoby, które bardzo trudno zmienić.

Książka „Haker umysłów”, dostępna jako audiobook czytany głosem Andrzeja Bartko na platformie Storytel pokazuje, w jaki sposób dotrzeć do podświadomości. Nie tylko własnej, ale także innych osób. Dzięki tej specjalistycznej wiedzy można subtelnie, acz skutecznie wywierać na innych wpływ czy pomagać im w przełamywaniu barier. Wiedza zawarta w „Hakerze umysłów” przyda się nie tylko w życiu zawodowym, ale także prywatnym.

Pozycja obowiązkowa dla osób, których praca wymaga wysokich umiejętności interpersonalnych. Co ważne, przydaje się nie tylko przy sprzedaży produktów i usług, ale również pokazuje, w jaki sposób skutecznie „sprzedać” swoją osobę innym. Daje solidne podstawy, wpływające w dużej mierze na dar przekonywania.

Rozwijaj się poprzez słuchanie!

Czytanie to bardzo wartościowa forma spędzania wolnego czasu, ale niestety wymaga od odbiorcy pełnego zaangażowania. Ogromną przewagą audiobooków o tematyce rozwoju osobistego i psychologii jest fakt, że można ich słuchać również w czasie wykonywania innych czynności. Na dodatek, korzystając z platform streamingowych można zaoszczędzić miesięcznie niezłą kwotę. Storytel to ogromna baza audiobooków, dostępna w ramach miesięcznego abonamentu w kwocie, za którą ze świecą szukać nowości na rynku wydawniczym w księgarniach. Nie zwlekaj i zacznij od dziś zmieniać się na lepsze!