Folia OWV Przedsiębiorca
19 stycznia 2021

Właściwości i zastosowania folii OWV

Reklama outdoorowa stała się nieodłącznym elementem krajobrazu polskich ulic. Przedsiębiorcy zachęcają do swoich usług na wszelkie dostępne sposoby, co dla niektórych odbiorców bywa czasem uciążliwe. Jeśli zależy Ci na prezentowaniu treści reklamowych w sposób skuteczny, a jednocześnie estetyczny i nieingerujący w przestrzeń publiczną, warto zainteresować się możliwościami, jakie oferuje folia One-Way Vision.

Czym jest folia OWV

Folia One-Way Vision jest materiałem samoprzylepnym, na który naniesiono nadruk tylko z jednej strony. Co więcej, taka folia jest perforowana, czyli znajdują się w niej gęsto rozmieszczone małe dziurki. Dzięki temu materiał ten może być wykorzystywany do oklejania witryn sklepowych, okien czy szyb samochodowych. Jak wyjaśnia specjalista z całodobowej drukarni Foto-Druk, folia OWV zachowuje półprzezroczyste właściwości. Oznacza to, że po przyklejeniu jej na szybę reklama wydrukowana na tym materiale jest widoczna dla osób z zewnątrz, natomiast wnętrze jest zasłonięte przed ich wzrokiem. Osoby wewnątrz pomieszczenia mogą obserwować to, co znajduje się na zewnątrz. Folia zapewnia dostęp światła do pomieszczenia, ograniczając go jedynie w 50%.

Folia One-WayVision jest chętnie wykorzystywana, ponieważ umożliwia umieszczenie reklamy w wielu dostępnych miejscach, takich jak okna w sklepach czy szyby samochodów, tramwajów czy autobusów. Duże rozmiary reklamy skutecznie przyciągają wzrok obserwatorów, jednocześnie nie powodując dyskomfortu u osób znajdujących się wewnątrz obiektu czy pojazdu.

Zaletą stosowania folii OWV w celach reklamowych jest brak konieczności używania kleju. Montaż jest więc bardzo prosty, a usunięcie reklamy nie uszkadza powierzchni ani nie wymaga jej mycia. Folia One-Way Vision może być używana wielokrotnie, dlatego tę samą reklamę można naklejać w rożnych miejscach według własnych potrzeb.

Zastosowanie folii OWV

Łatwy montaż oraz dobry efekt reklamowy sprawiają, że materiał ten jest popularnym nośnikiem treści marketingowych i informacyjnych. Folia OWV nadaje się do wyklejania wielu rodzajów gładkich powierzchni oraz można zamieszczać na niej dowolne treści graficzne. Warto jednak zadbać, by wzór nie był zbyt szczegółowy, ponieważ perforacja może zmniejszać jego czytelność.

Folie One-Way Vision najczęściej spotkać można na:

– szybach okiennych,

– witrynach sklepów

– szklanych elewacjach

– ściankach działowych

– szybach pojazdów (samochodów, tramwajów, autobusów).

Folie OWV nakleja się od wewnątrz, dlatego można używać jej nawet tam, gdzie istnieje duże ryzyko uszkodzenia. Częstym zastosowaniem tego nośnika jest oklejanie samochodów firmowych oraz zamieszczanie reklam na pojazdach komunikacji zbiorowej.