jak-wybrac-biuro-rachunkowe Przedsiębiorca
6 czerwca 2017

Jak wybrać biuro rachunkowe dla swojej firmy?

Każda osoba posiadająca działalność gospodarczą może odciążyć się od spraw finansowych oraz rachunkowych, powierzając sprawy biurom rachunkowym. Na rynku wybór ich jest spory, dlatego podpowiadamy, na co zwracać uwagę przy jego wyborze.

Oferta dostosowana do potrzeb

Atutem biur rachunkowych jest ich oferta. Im bardziej zróżnicowana – tym więcej mają klientów. Jeśli w usługach znajduje się księgowość online oznacza to, że firma korzysta z nowoczesnych technologii, wykorzystując najnowsze oprogramowanie. Dla osób zapracowanych posiadanie platformy w Internecie ze swoimi dokumentami to rozwiązanie komfortowe. Musimy wziąć pod uwagę, że z biegiem czasu nasze wymagania co do usług mogą się powiększać wraz z rozwojem firmy. Prowadzisz firmę jednoosobową? Może zatrudnisz pracowników, wtedy przyda się obsługa kadrowo-płacowa. Dlatego im więcej usług świadczy dane biuro rachunkowe, tym lepiej.

Warto też zapytać biuro rachunkowe, w jaki sposób przechowują dane klientów oraz czy wykonują kopie bezpieczeństwa. Udostępnione dane i dokumenty powinny być w zaufanych rękach.

Polisa OC Doradców Podatkowych

Wybierając biuro rachunkowe dla swojej firmy trzeba sprawdzić, czy dana działalność ma ważną polisę OC Doradców Podatkowych. Polecane przez klientów Kowalska Małgorzata. Biuro rachunkowe taką posiada. Co to oznacza dla klientów? Jeśli poniosą oni szkody poprzez błędne informacje oraz porady uzyskane od biura rachunkowego, będą mogli uzyskać odszkodowanie od towarzystwa ubezpieczeniowego. Dotyczy to zarówno doradcy podatkowego, jak i jego pracowników. To bardzo dobrze świadczy o biurze rachunkowym, ponieważ bierze ono odpowiedzialność za ewentualne pomyłki. W ten sposób pokazują klientom, jak ważne jest ich dobro. Biuro rachunkowe z polisą OC Doradców Podatkowych to firma rzetelna i wiarygodna.

Biuro rachunkowe – kwalifikacje i opinie

Doświadczenia i wiedzy pracowników nie da się tak szybko zweryfikować. Warto wtedy skorzystać ze strony internetowej biura rachunkowego i przeczytać informacje o pracownikach. Bardzo dobrze, jeśli są to osoby wykształcone w kierunku związanym z podatkami, księgowością i rachunkowością. Jeśli na bieżąco uczestniczą w szkoleniach i kursach – to znaczy, że rozwijają się i chcą wychodzić naprzeciw potrzebom klientów.

W biurach rachunkowych, w których jest zatrudnionych kilkoro pracowników, jest duże prawdopodobieństwo, że każdy obsługuje daną grupę klientów. Wtedy mamy pewność, że zleceniodawca będzie traktowany indywidualnie. Pracownicy mogą być także podzieleni na dane dziedziny, w których czują się najlepiej.

Zasięgnięcie opinii o danym biurze rachunkowym to obowiązek każdego przedsiębiorcy. Szukajmy informacji w Internecie, a także wśród znajomych. Wybór odpowiedniego biura rachunkowego to gwarancja efektywnej współpracy.