spedycja Przedsiębiorca
9 kwietnia 2018

Jak wybrać dobrą agencję spedycyjną?

Prowadzisz przedsiębiorstwo, które sprzedaje towary za granicę lub sprowadza je do kraju? Kluczowym elementem – decydującym o sukcesie w handlu międzynarodowym – są sprawne i szybkie dostawy. Aby zapewnić sobie wzorowo zorganizowany transport, zaufaj kompetentnej firmie spedycyjnej. Profesjonaliści zadbają o Twoje interesy, udoskonalając złożony proces dostaw. Na co zwrócić uwagę przy wyborze spedytora? Sprawdźmy to.

Doświadczenie w branży

Duże doświadczenie spedytora to jego ogromny atut. Firmy z wieloletnią praktyką zawodową dysponują rozeznaniem w warunkach rynkowych oraz rozległą wiedzą o spedycji i obsłudze celnej. Taki usługodawca gwarantuje pełne poczucie bezpieczeństwa, będąc w stanie zapobiec wielu nieprzewidzianym sytuacjom. Wpływa to z korzyścią na terminowość dostaw, zwłaszcza tych odbywających się na wymagających trasach międzykontynentalnych.

Kompleksowość usług

Profesjonalne przedsiębiorstwa spedycyjne dysponują szerokim zakresem usług, stwarzając różne możliwości dostaw. Jeżeli spedytor oferuje transport morski, kolejowy, drogowy i lotniczy, świadczy to o jego uniwersalności. To samo tyczy się rodzaju przewożonych ładunków. Najlepsze firmy nie ograniczają się do jednego ich rodzaju. Zarówno w imporcie, jak i w eksporcie obsługują ładunki począwszy od artykułów spożywczych, poprzez maszyny, chemikalia, odzież, tekstylia, aż po takie towary jak samochody, łodzie, różne konstrukcje itd.

Przejrzystość współpracy

Współpraca ze spedytorem powinna przebiegać na przejrzystych warunkach. Cóż z tego, że otrzymamy niską stawkę frachtu, jeśli później będziemy musieli długo czekać na miejsce na statku? Takie praktyki mogą wiązać się z niepotrzebnymi, dodatkowymi kosztami. Zaufani spedytorzy posiadają rozeznanie wśród armatorów. Są zaznajomieni z procedurami oraz stawkami przewozowymi. Niektórzy – jak np. firma spedycyjna NET-CARGO – dysponują własnymi agencjami celnymi, dzięki czemu mogą realizować wszelkie zadania związane z obsługą celną przesyłek. Dobre przedsiębiorstwo spedycyjne z pewnością jest w stanie oszczędzić nasz czas i pieniądze, jednak nie za cenę pozornych zniżek i promocji. Czasem koszt początkowy musi wynieść więcej, aby w ostatecznym rozrachunku się nam zwrócił.

Wiarygodność certyfikowana

Nic nie zaświadcza o wiarygodności spedytora lepiej, niż jego umocowanie w branży, przestrzegane standardy i normy certyfikacyjne. Szukasz zaufanej firmy spedycyjnej? Sprawdź, czy jest członkiem Polskiej Izby Spedycji i Logistyki (PISIL) oraz globalnej sieci spedytorów WCA. Zweryfikuj, czy jej usługi transportowe są realizowane w oparciu o Ogólne Polskie Warunki Spedycyjne (OPWS 2010). Certyfikat AEO potwierdzi wiarygodność firmy w zakresie respektowania przepisów UE dotyczących obsługi celnej. Jednocześnie będzie stanowić gwarant jakości usług i bezpieczeństwa w całym łańcuchu dostaw. Pamiętaj! Rozważny wybór przedsiębiorstwa spedycyjnego sprawi, że będziesz zadowolony ze współpracy i odniesionych korzyści. Twój ładunek to Twój interes. Powierz go w pewne ręce.