Ogrodzenie Przedsiębiorca
19 lutego 2018

Kiedy wybrać tymczasowe ogrodzenia ażurowe?

Regulacje prawne jasno określają konieczność wykorzystania tymczasowego ogrodzenia na placach budowy. Obowiązek ten nie dotyczy jednak tylko terenów budowy, lecz także miejsc, w których organizowane są imprezy masowe. Ażurowe ogrodzenia znajdują zastosowanie również w innych wypadkach. W jakich dokładnie i czemu są aż tak popularne?

Prawny obowiązek zabezpieczenia terenu

Zabezpieczenie placu budowy jest kluczowe przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo robotników i osób postronnych, przebywających w pobliżu. Prawo budowlane wyraźnie reguluje kwestię konieczności zastosowania na terenie budowy tymczasowego ogrodzenia o wysokości przynajmniej 1,5 m. Musi być ono stabilne i bezpieczne dla ludzi, co można osiągnąć dzięki zastosowaniu tymczasowego ogrodzenia ażurowego. Zamontowane w specjalnych stopach betonowych jest dodatkowo połączone mocnymi klamrami, dzięki czemu pozostaje stabilne. Takie ogrodzenia, najwyższej jakości, posiada w swojej ofercie firma Innowall Sp. z o.o.. Ogrodzenia ażurowe przydają się, a wręcz są wymagane, również jako zabezpieczenie imprez masowych. W przypadku niedopełnienia tego obowiązku – na organizatora imprezy nakładane są wysokie kary. Teren koncertu czy innej imprezy masowej otoczony tymczasowym ogrodzeniem ażurowym zapewnia uczestnikom nie tylko dobrą, ale i bezpieczną zabawę.

Pomocne wydzielenie terenu

Jednak zorganizowanie tymczasowego ogrodzenia przydaje się nie tylko na placach budowy czy jako kontrola tłumu na imprezie masowej. Jest też świetnym rozwiązaniem stosowanym często w magazynach. Wydzielenie przestrzeni w takich miejscach jest bardzo pomocne. Zastosowanie w nich tymczasowych ogrodzeń ażurowych pozwala na dostosowanie przestrzeni do konkretnych warunków, umiejscowienie ładunków tam, gdzie aktualnie jest najmniejsze obciążenie i najwięcej wolnego miejsca. Łatwość montażu i demontażu pozwala przenosić ogrodzenie w zależności od potrzeb.

Tymczasowe ogrodzenia ażurowe to sprawdzony sposób zarówno na wydzielenie, jak i zabezpieczenie terenu. Jest ono bardzo często stosowane nie tylko na budowach, lecz także właśnie w magazynach i halach. Warto przy tym wykorzystywać konstrukcje ogrodzeniowe najwyższej jakości, które znajdziemy w ofercie renomowanych firm zajmujących się sprzedażą i wynajmem tego typu produktów.