wycinka-drzew Przedsiębiorca
3 kwietnia 2017

Wycinka drzew i przycinanie krzewów sposobem na wymarzony ogród

Posiadając własny ogród trzeba zadbać o roślinność. Czasem na terenach zielonych znajdują się piękne krzewy i drzewa, jednak ich pielęgnacja jest trudna, wymagająca wiedzy i umiejętności. Zdarza się też tak, że rośliny są chore, a ich właściciele nie są w stanie się nimi zaopiekować. Wtedy korzystna jest wycinka drzew lub pielęgnacja w specjalistyczny sposób.

Niebezpieczne, chore i wymagające drzewa

Kupując dom z ogrodem lub działkę często kierujemy się wyglądem i stanem terenu zielonego. Czasami na małej powierzchni znajduje się wiele drzew bez zachowania optymalnych odstępów, w tym stare topole, olchy czy klony. Mogły zostać zasadzone przez poprzednich właścicieli, którzy nie przemyśleli tego, jak rośliny urosną i ile miejsca zabiorą. Warto zaznaczyć, że drzewa często niekorzystnie wpływają na domowników, szczególnie w okresie wiosennym i letnim, kiedy zaczynają pylić. Z kolei niektóre z nich mogą być ogromne i zasłaniać najważniejsze elementy ogrodu, burząc krajobraz.

Nie trzeba jednak rezygnować z zakupu domu czy działki tylko ze względu na rośliny. Istnieje wiele profesjonalnych firm takich jak Dendrew, które zajmują się wycinką drzew oraz pielęgnacją krzewów. Do pozbycia się korzeni i gałęzi stosuje się metodę alpinistyczną lub tradycyjną. Pracownicy zabezpieczą teren, dokładnie określą i przeanalizują sytuację, a wszelkie prace wykonają sprawnie, korzystając z odpowiedniego sprzętu.

Nie musisz się ich pozbywać

Ogród pełen niezadbanych drzew i krzewów może jeszcze odzyskać swój charakter, niekoniecznie poprzez usunięcie ich w całości. Jeśli nie mamy pojęcia o konkretnych gatunkach roślin, a co za tym idzie – ich pielęgnacji, nie warto ryzykować przycinania czy stosowania środków na własną rękę.

Jeśli drzewa lub krzewy tylko w jakimś stopniu przeszkadzają na terenie zielonym, można je przyciąć. Rośliny się wzmocnią i nabiorą ładnego kształtu. Doświadczone firmy wykorzystują do tego specjalistyczny sprzęt i korzystają z cięć formujących, prześwitujących czy odmładzających. To świetne metody na równomierne rozmieszczenie gałęzi oraz odzyskanie pięknego wyglądu roślin.

Nasz ogród może wyglądać dokładnie tak, jak chcemy. Sięgajmy zatem po pomoc i informacje do sprawdzonych fachowców.

Wycinka drzew a prawo

Warto pamiętać, że od 1 stycznia 2017 roku obowiązują nowe przepisy prawne dotyczące wycinki drzew na prywatnych posesjach. Właściciele terenów zielonych mogą bez zezwolenia się ich pozbyć, niezależnie od obwodu czy prowadzenia działalności gospodarczej.