wymiana-pieniedzy-kantor Przedsiębiorca
1 sierpnia 2017

Wymiana walut – tylko w sprawdzonym kantorze

Wymieniając pieniądze, zależy nam przede wszystkim na jak najkorzystniejszym kursie i na bezpieczeństwie. Gwarancję jednego i drugiego może nam dać tylko dobry i sprawdzony tradycyjny kantor. To znacznie większe bezpieczeństwo niż wymiana walut w sieci. Poza tym w takim kantorze mamy pełną kontrolę nad transakcją, a wszelkie wątpliwości możemy wyjaśnić na miejscu.  

Kantor zawsze pod ręką

W tradycyjnym kantorze wymiany walut możemy dokonać od ręki, dzięki czemu nie musimy w tym celu zakładać specjalnego konta bankowego. Poza tym takie kantory zwykle są bardzo dobrze zlokalizowane, nie ma więc problemu, by wymienić gotówkę po drodze do pracy czy bezpośrednio przed wyjazdem za granicę. Zalety tradycyjnych kantorów doskonale obrazuje ten krótki filmik:

Oferujemy profesjonalną i uczciwą obsługę w zakresie wymiany walut. Jesteśmy kantorem znanym na lokalnym rynku branżowym. Klienci polecają nas innym, jako godnego zaufania partnera w biznesie. Pracują u nas jedynie profesjonalni oraz wyszkoleni pracownicy. Korzystając z naszych usług macie Państwo gwarancję atrakcyjnych cen zbliżonych do kursów międzybankowych – mówi właściciel firmy Sezam Sp.j. Kantor.

Kwestia zaufania

Mimo coraz częściej pojawiających się w sieci kantorów online, wiele osób wciąż chętniej korzysta z tradycyjnych rozwiązań. Wynika to po prostu z większego zaufania, jakim darzymy pracowników klasycznych kantorów wymiany walut. W takim miejscu cała transakcja odbywa się na naszych oczach. Dobrze wiemy więc, co dzieje się z naszymi pieniędzmi. Wszystko zajmuje maksymalnie kilka minut, po wyjściu z kantoru dysponujemy już gotówką w potrzebnej nam walucie. Wymiana walut przez Internet często trwa znacznie dłużej, a my nie możemy obserwować całego procesu, dlatego mamy do takich kantorów mniejsze zaufanie.

Na wakacje

Tradycyjny kantor to idealne rozwiązanie, kiedy chcemy wymienić jakieś mniejsze sumy, na przykład przed wyjazdem na wakacje lub w delegację. Nie ma sensu specjalnie na taką okazję otwierać konta walutowego w banku, a jest ono niezbędne do korzystania z kantorów internetowych. W tradycyjnym kantorze stacjonarnym szybko i bez dodatkowych formalności wymienimy potrzebną nam sumę pieniędzy – możemy to zrobić nawet w drodze na pociąg lub na lotnisko, bo potrzebne pieniądze otrzymamy od razu. Ważne, by przed wymianą pieniędzy śledzić kursy i wybrać kantor, który zaoferuje nam najkorzystniejsze warunki – chodzi przecież o to, by na wymianie walut zyskać jak najwięcej.