Przedsiębiorca
15 lutego 2021

Wynajem apartamentu jako propozycja dla biznesu

Prowadzenie biznesu często wiąże się z koniecznością wyjazdów służbowych. Choć coraz więcej spraw załatwiamy online, czasem po prostu trzeba spotkać się z kontrahentem osobiście. Gdzie szukać noclegu? Najlepiej w apartamentach, które oferują znacznie lepsze udogodnienia niż najlepszy nawet hotel. Propozycja wynajmu apartamentu jest zwyczajnie opłacalna dla biznesu – i nie mówimy wyłącznie o aspektach ekonomicznych.

Poczuj się jak w domu podczas podróży biznesowej

Wyjazdy służbowe często wiążą się z wielogodzinnymi podróżami. Miejsce noclegowe powinno zapewniać możliwość pełnej regeneracji, aby mieć siłę na spotkania, szkolenia, konferencje lub rozmowy biznesowe. Apartamenty na wynajem krótkoterminowy mają tę przewagę nad pokojami hotelowymi, że zapewniają liczne udogodnienia. W apartamencie możemy poczuć się jak w domu, a także jednocześnie odpoczywać oraz pracować.

Duża i doskonale wyposażona kuchnia umożliwi zrobienie kawy lub herbaty o każdej porze dnia i nocy, a jeśli jesteśmy na specjalnej diecie – przygotowanie posiłków, jakich potrzebujemy. Wygodne łóżko i kanapa to możliwość odpoczynku, a biurko będzie doskonałym miejscem do pracy. Zwykle w apartamentach jest ciszej niż w pokojach hotelowych, z których wciąż wychodzą ludzie, odbywa się sprzątanie i które jednocześnie oferują znacznie mniejszą powierzchnię, a także sypialnię, miejsce do pracy oraz łazienkę praktycznie w jednym pomieszczeniu.

Apartament to komfort i możliwość poczucia się jak w domu. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zaprosić współpracowników na wieczornego drinka lub wspólne oglądanie telewizji, aby odprężyć się przed kolejnym, pracowitym dniem.

Korzyści ekonomiczne płynące z wynajmu apartamentu

Pomimo faktu, że koszty podróży oraz zakwaterowania wliczane są w koszty uzyskania przychodu, wiele firm nie chce przepłacać. Nic dziwnego – jeśli można ograniczyć wydatki bez konieczności obniżenia standardu pokoju. Apartamenty zapewniają nie tylko wysoki standard, ale również niską cenę. Jest to szczególnie opłacalne przy dłuższych niż jedna doba pobytach. I zwłaszcza wtedy, kiedy w podróż biznesową wybiera się kilku pracowników.

Apartament na wynajem to gwarancja miejsca dla każdego – zwykle jedno łóżko znajduje się w sypialni, a w salonie jest rozkładana kanapa. Cena zawiera również opłatę za miejsce parkingowe, komplet pościeli i ręczników, łącze Wi-Fi, telewizję naziemną i satelitarną, a także dostęp do platform streamingowych. Jak łatwo policzyć, przy cenach rozpoczynających się już od 250 zł za dobę, jest to niezwykle opłacalne (taką, najniższą cenę oferuje MS Pro Investments, firma oferująca apartamenty w Kołobrzegu oraz Ustroniu Morskim).

Lokalizacja i standard – największe zalety apartamentów na wynajem

Z jednej strony apartamenty na wynajem znajdują się zwykle w cichej i spokojnej okolicy, sprzyjającej odpoczynkowi oraz pracy. Z drugiej zaś, są na tyle blisko głównych atrakcji miasta, lokali usługowych, restauracji i innych miejsc, że bez problemu można do nich dotrzeć w zaledwie kilka minut. To dlatego ich popularność wciąż rośnie i są wynajmowane nie tylko przez osoby prywatne na wakacyjne wypady, ale również przez firmy, które wysyłają swoich pracowników w podróże biznesowe.

W połączeniu ze stosunkowo niską ceną oraz wysokim standardem, które zapewniają, stanowią najlepsze miejsce noclegowe. Łączą ze sobą wygodę jak we własnym mieszkaniu z udogodnieniami, które oferują obiekty hotelowe (sprzątaniem, zmianą pościeli lub ręczników). Wyjazd biznesowy może być zarówno komfortowy, jak i efektywny – wypoczęty pracownik będzie pracował wydajniej.