Łózka rehabilitacyjne Przedsiębiorca
18 grudnia 2020

Wynajem łóżek rehabilitacyjnych i elektrycznych

Osoby starsze, chore lub poszkodowane w wyniku różnych zdarzeń bardzo często mają problem z poruszaniem i wymagają szczególnej opieki. Czasami w ich przypadku koniecznością okazuje się postawienie na łóżko rehabilitacyjne lub elektryczne. Obecnie nie musisz kupować własnego egzemplarza, by zapewnić odpowiednią opiekę pacjentowi. Na czym polega wynajem łóżek medycznych i kiedy jest najlepszą opcją?

Jak działa wynajem łóżek medycznych?

Wynajem łóżek medycznych jest doskonałą alternatywą dla kupowania nowych egzemplarzy. Polega on na udostępnieniu sprzętu rehabilitacyjnego za niewielką opłatą na określony czas. Najczęściej jest to minimum miesiąc, jednak wszystko zależy wyłącznie od oferty konkretnej firmy.

Wynajem łóżek medycznych ma wiele zalet. Przede wszystkim, jest on znacznie tańszy niż inwestowanie we własny sprzęt, który często kosztuje nawet kilka tysięcy złotych. W wypożyczalniach można również znaleźć wiele wariantów łóżek, co pozwala na dopasowanie do potrzeb konkretnego pacjenta – tłumaczy pracownik Sklepu Medycznego Zdrowie obejmującego wypożyczalnię łóżek medycznych w Bydgoszczy.

Łóżka rehabilitacyjne i elektryczne są wygodnym rozwiązaniem, które odciąża opiekuna i jego kręgosłup. Takie konstrukcje powstały z myślą o pacjentach z różnymi potrzebami, dlatego stanowią znacznie lepszą opcję niż klasyczne meble zupełnie niezwiązane z medycyną. Wynajem specjalistycznych łóżek umożliwia zapewnienie odpowiednich warunków osobie chorej lub starszej w przestrzeni domowej, co często ma ogromne znaczenie podczas rekonwalescencji.

Kiedy warto wynająć łóżko medyczne?

Wynajem łóżek medycznych sprawdza się idealnie w sytuacji, gdy nie możesz pozwolić sobie na zakup własnego egzemplarza. Nowy sprzęt tego typu nie jest małą inwestycją, dlatego jeśli nie dysponujesz odpowiednimi środkami finansowymi, możesz zdecydować się na wynajęcie odpowiedniego modelu za miesięczną opłatą.

Wynajem łóżka rehabilitacyjnego lub elektrycznego jest dobry również wtedy, gdy potrzebujesz go jedynie przez kilka miesięcy. Taka sytuacja ma miejsce najczęściej w przypadku osób po wypadkach, które po określonym czasie wrócą do pełnej sprawności i nie będą korzystać ze specjalistycznych łóżek.

Takie rozwiązanie sprawdzi się także w sytuacji, gdy nie wiesz, który model sprzętu będzie najlepszy. Wynajmując łóżka, możesz przetestować kilka wariantów w ciągu roku, co pozwoli na dopasowanie odpowiedniego egzemplarza do potrzeb pacjenta. W wypożyczalniach często istnieje także opcja sprawdzenia poszczególnych wariantów przed zdecydowaniem się na ich wynajem.