Wynajem samochodu z kierowcą Przedsiębiorca
10 stycznia 2021

Wynajem samochodu z kierowcą – transport dla klientów biznesowych

Profesjonalne wypożyczalnie samochodów poszły o krok dalej i obecnie możemy skorzystać z usługi wynajmu samochodu z kierowcą. Oferta ta sprawdza się w wielu różnych sytuacjach i szczególnie korzystna jest dla klientów biznesowych, nawet tych najbardziej wymagających, ceniących sobie najwyższe standardy obsługi oraz bezpieczeństwo. Jak w praktyce wygląda wynajem samochodu z kierowcą i kiedy warto z niego skorzystać?

Wynajem samochodu z kierowcą – na czym to polega?

Najlepsze wypożyczalnie samochodów dają możliwość pożyczenia samochodu wraz z kierowcą. Osoby zatrudniane na stanowisko kierowcy w wypożyczalni muszą odznaczać się wysoką kulturą osobistą, posługiwać się przynajmniej jednym językiem obcym i doskonale znać topografię miasta, po którym się porusza oraz jego okolic. Jego zadaniem jest sprawne i bezpieczne przewożenie najemcy na wybranej trasie bądź we wskazane miejsce. Usługa ta przewiduje dostępność auta wraz z kierowcą o wyznaczonej przez najemcę porze, dzięki czemu nie ma potrzeby martwić się o transport nawet w przypadku długich spotkań biznesowych – kierowca zaczeka na klienta do czasu jego zakończenia.

Auta oferowane wraz z kierowcą to najczęściej samochody wysokiej klasy, aby zapewnić klientowi najwyższy komfort podróżowania, co ma ogromne znaczenie w przypadku wypożyczania w celach biznesowych. Okres, na jaki kierowca wraz z autem zostaną wynajęci, zależy jedynie od klienta – może to być usługa na czas jednego spotkania biznesowego bądź najem na dłuższy czas – dodaje pracownik wypożyczalni samochodów Tanie Auto 24 w Łodzi.

Wynajem samochodu z kierowcą a profesjonalny wizerunek

Niezależnie od tego, czy jest to małe, średnie czy duże przedsiębiorstwo – każdemu klientowi biznesowemu zależy na profesjonalnym wizerunku. Wynajem samochodu z kierowcą, który dowiezie nas na umówione spotkanie, zdecydowanie może pomóc wywrzeć na potencjalnym kontrahencie dobre wrażenie. Rozwiązanie to pozwala nam także zatroszczyć się o partnera biznesowego i pokazać mu, że współpraca z nim jest dla nas ważna. Kierowca odbierze kontrahenta z lotniska i przywiezie go na konferencję w hotelu lub bezpośrednio do siedziby firmy, zapewniając mu tym samym bezproblemową, wygodną podróż. Sprawdza się to szczególnie w przypadku współpracy międzynarodowej i zacieśniania dobrych relacji między firmami – kierowca posługujący się językiem obcym będzie mógł prowadzić z odbieranym gościem luźną rozmowę i sprawić, że będzie czuł się bardziej swobodnie i pewnie oraz komfortowo dotrze we wskazane miejsce. Wielu klientów biznesowych korzysta z usługi wynajęcia samochodu z kierowcą podczas bankietów, eventów czy imprez integracyjnych. Rozwiązanie to pozwoli nam zatroszczyć się o przybyłych na nie pracowników, a im samym w pełni zaangażować się w zorganizowane wydarzenie.

Wynajem samochodu z kierowcą a wyjazdy służbowe

Delegacje służbowe w czasach, gdy coraz więcej firm nawiązuje współpracę na terenie całej Polski bądź na arenie międzynarodowej nikogo już nie dziwią. Wynajem samochodu z kierowcą to także doskonałe rozwiązanie na tę okazję. Dzięki temu możemy zająć się wyłącznie zadaniami powierzonymi w trakcie wyjazdu służbowego, nie przejmując się tym, w jaki sposób dotrzemy do każdego wskazanego miejsca. Kierowca może towarzyszyć nam podczas całej podróży lub odebrać nas z lotniska – wówczas usługa będzie obowiązywała wyłącznie w docelowym miejscu delegacji. Wynajęcie samochodu z kierowcą pozwala nam także na niezależność w obcym miejscu i samodzielne dysponowanie swoim czasem, bez konieczności dostosowywania się do środków komunikacji miejskiej lub wydawania ogromnych kwot na taksówki. W uzasadnionych przypadkach istnieje także możliwość wzięcia pod uwagę kosztu wynajmu w firmowym rozliczeniu podatkowym – wystarczy posiadać odpowiednią fakturę.